Przed nami III Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET 2018


Przed nami III Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET 2018
2018-03-05
Wielkimi krokami zbliża się III Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET 2018. Bieg odbędzie się 14 kwietnia br., zapisy trwają. Na zawodników czeka wyjątkowa w skali kraju trasa w otoczeniu lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Podobnie jak w poprzednich latach, bieg odbędzie się w kwietniu, a dokładnie -14 dnia tego miesiąca. W tym okresie nie brak innych, znacznie większych wydarzeń biegowych, stąd podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu naszego półmaratonu w sobotę, aby wszyscy chętni mogli w nim wziąć udział - mówi Michał Fita, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, który jest organizatorem wydarzenia. 
Przypomnijmy: do pokonania jest trasa o długości 21 097,5 metrów, posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zawodnicy pobiegną po asfaltowo-szutrowych ścieżkach lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. - To bardzo malownicza trasa, z dodatkowym akcentem historycznym, bo prowadzi przez kompleks leśny, który ucierpiał w 1992 roku, w największym po II wojnie światowej pożarze lasów w Europie. Zawodnicy będą mogli zobaczyć odrodzony las – przypomina M. Fita. - Nasz półmaraton to propozycja dla osób ceniących kameralne biegi. Stawiamy na promocję aktywności fizycznej i Gminy Kuźnia Raciborska; chcemy zachęcać do szlachetnej rywalizacji sportowej w szczególnych okolicznościach przyrody - dodaje dyrektor MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. 

Leśny charakter sprawia, że kuźniański bieg zdecydowanie wyróżnia się na tle podobnych wydarzeń sportowych. Ubiegłoroczna edycja wydarzenia (nominowana w plebiscycie Złoty Bieg 2017 organizowany przez portal MaratonyPolskie.pl) z pewnością zapadła w pamięć także z uwagi na aurę. Zawodnicy mierzyli się nie tylko z odległością, ale też zjawiskami pogodowymi charakterystycznymi dla wszystkich czterech pór roku. Mimo to na mecie zameldowało się 155 osób: wśród mężczyzn triumfował Mateusz Wolnik (z czasem 1:13:10), a najlepsza z kobiet była Patrycja Włodarczyk (uzyskała czas 1:30:50).Michał Fita żartuje, że w tym roku pogoda będzie znacznie lepsza, bo… gorsza być już nie może. Na warunki atmosferyczne organizator nie ma wpływu, ale przygotowania związane z innymi aspektami półmaratonu są w toku. Tradycyjnie, na wszystkich zawodników, którzy ukończą bieg czekać będzie pamiątkowy medal. Dla najlepszych zawodników w kategorii OPEN przygotowano nagrody pieniężne oraz puchary, a zwycięzcy kategorii wiekowych (K 18-29; K 30-39; K 40-49; K 50+; M 18-29; M 30-39; M 40-49; M 50+) otrzymają nagrody rzeczowe. Organizator przewidział także nagrody dla Najlepszego Leśnika i Najlepszej Mieszkanki/Mieszkańca Gminy Kuźnia Raciborska. Na tym nie koniec atrakcji: warto śledzić wpisy publikowane na Fanpage wydarzenia, tam pojawiać się będą informacje o kolejnych niespodziankach związanych z półmaratonem.
Bieg współorganizują Urząd Miast Kuźnia Raciborska, OSP Kuźnia Raciborska oraz Nadleśnictwo Rudy Raciborskie. 

Już po raz trzeci w sportowe święto zaangażowała się firma RAFAMET S.A., której siedziba mieści się w Kuźni Raciborskiej. Spółka należy do światowej czołówki producentów obrabiarek specjalnych do obróbki kolejowych zestawów kołowych, słynie także z wielkogabarytowych obrabiarek specjalistycznych (dla odbiorców reprezentujących przemysł: maszynowy, energetyczny, stoczniowy, hutniczy, lotniczy czy zbrojeniowy). Firma po raz drugi jest sponsorem tytularnym wydarzenia. W ubiegłym roku producent przygotował także specjalne nagrody dla pracowników firmy, którzy najszybciej pokonali trasę półmaratonu. Wyróżnieni zostali: Grzegorz Janik, Ireneusz Turkiewicz oraz Jan Franica.

Strona internetowa wydarzenia: www.polmaraton-kuznia.pl
Fanpage: https://www.facebook.com/RafametLesnyKuzniaPolmaraton/
Zapisy: https://dostartu.pl/iii-kuznianski-polmaraton-lesny-rafamet-2018-v2118.pl.html. 
Regulamin: https://dostartu.pl/statute_files/2118_pl.pdf

* * *

Autor tekstu: Anna Koza, Adventure Media

* * *
RAFAMET S.A.Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010,00 zł.

* * *
Kontakt:
www.rafamet.com.pl

Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
+ 48 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70

Nadesłał:

Adventure Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl