Przebarwienia posłoneczne - jak pozbyć się niechcianej pamiątki z wakacji? Cutera Enlighten Triplex


Przebarwienia posłoneczne - jak pozbyć się niechcianej pamiątki z wakacji? Cutera Enlighten Triplex
2019-12-02
Piękna, brzoskwiniowa skóra, muśnięta słońcem, jest dla większości osób synonimem atrakcyjności - to cel, do jakiego dąży wiele kobiet, podczas wakacyjnego urlopu.
Niestety, intensywne opalanie się często wiąże się z ryzykiem wystąpienia na skórze brązowych zmian pigmentacyjnych, które nie prezentują się estetycznie. Jak zniwelować ten defekt?

W opinii specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, jednym z urządzeń, które najskuteczniej usuwa przebarwienia posłoneczne jest innowacyjny laser Cutera Enlighten Triplex. Jak wygląda zabieg laserowej redukcji przebarwień i co warto wiedzieć, przed konsultacją z lekarzem? Jak powstają przebarwienia po słońcu?

Wiele osób, zastanawia się, dlaczego po wakacjach na ich skórze pojawiły się nieestetyczne, ciemniejsze plamy, które przyciągają wzrok i wyróżniają się na równomiernie opalonym ciele? Przebarwienia posłoneczne, to skutek uboczny nadmiernego opalania się i związanego z tym zaburzenia pracy melanocytów – co kryje się pod tym terminem? Melanocyty, to komórki, które odpowiadają za produkcję melaniny (barwnika skóry, chroniącego jej głębsze warstwy przed niekorzystnym działaniem promieni UV). Jakie rodzaje przebarwień wyróżniamy? Miłośniczki opalania najczęściej odwiedzają klinikę medycyny estetycznej, chcąc usunąć:

 • piegi (małe ciemne plamki na skórze, mogą być też uwarunkowane genetycznie),
 • melasmę (inaczej ostuda, często występująca u kobiet po 30. roku życia),
 • plamy soczewicowate (o jasno lub ciemnobrązowym zabarwieniu, najczęściej pojawiają się na rękach, przedramionach oraz twarzy),
 • melanozę Riehla (plamy barwnikowe, charakterystyczne dla osób w średnim wieku oraz seniorów).

Enlighten Triplex w rękach doświadczonego lekarza, stanowi idealne narzędzie terapeutyczne, skutecznie likwiduje szpecące przebarwienia po opalaniu, pozostawiając gładką, jednolitą skórę i pozwalając pozbyć się kompleksów.Laser Cutera Enlighten Triplex – dlaczego warto mu zaufać?

Laser Cutera Enlighten Triplex wysyła impuls o 3 różnych długościach fal: 532 nm, 670 nm i 1064 nm, które precyzyjnie rozbijają barwnik, nie uszkadzając okolicznych tkanek. Ta zaawansowana platforma laserowa amerykańskiej marki, łączy 3 różne lasery w 1 urządzeniu, dzięki czemu szybko i skutecznie usuwa przebarwienia skóry po opalaniu i nie tylko! Wielofunkcyjne urządzenie Cutera, w którym zastosowano przełomową technologię doskonale radzi sobie również z:

 • bliznami potrądzikowymi,
 • rozstępami na ciele,
 • tatuażami pourazowymi,
 • makijażem permanentnym,
 • oznakami fotostarzenia się skóry.

Zabieg z użyciem lasera pikosekundowego jest bezbolesny, mało inwazyjny i skuteczny. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach od pierwszej sesji. Krótki czas rekonwalescencji pacjenta (1-2 dni) sprawia, że nie musi on rezygnować z codziennych zajęć i przeorganizowywać swojego życia.

Jak uchronić się przed powstawaniem szpecących przebarwień w przyszłości? Podstawę stanowi ochrona przeciwsłoneczna - stosowanie kremów z wysokim filtrem UV zmniejszy ryzyko wystąpienia plam barwnikowych oraz zabezpieczy skórę przed fotostarzeniem. Laserowe usuwanie przebarwień posłonecznych a przeciwwskazania do zabiegu

Kto nie może poddać się procedurze zabiegowej wykorzystującej technologię pikosekundową? Do podstawowych przeciwwskazań zabiegowych z użyciem lasera Cutera Enlighten Triplex zalicza się:

 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • infekcje skóry w obszarze zabiegowym,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • aktywna opryszczka,
 • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających (np. naparów z dziurawca).

Podsumowując, dzięki rewolucyjnym rozwiązaniom technologicznym, laser Enlighten Triplex marki Cutera, pozwala osiągnąć niemożliwe do tej pory rezultaty, nie tylko przy redukcji różnego rodzaju przebarwień po nadmiernej ekspozycji słonecznej, ale i innych niedoskonałości urody.

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z tej nowoczesnej terapii i chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o zabiegu, odwiedź koniecznie stronę internetową: https://bienkowscyclinic.pl/


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl