Prywatny stomatolog - to się opłaca


Prywatny stomatolog - to się opłaca
2018-11-05
Zdrowy, piękny uśmiech jest ozdobą każdego człowieka, jednak aby dobrze się prezentował należy regularnie dbać o uzębienie. Niestety, wiele osób wybiera się do specjalisty dopiero w momencie, kiedy w zębie pojawi się ubytek powodujący ostry ból.

Problemem jest też państwowa służba zdrowia, która chociaż darmowa bywa bardzo niedostępna, kolejki do specjalisty ciągną się bowiem w nieskończoność. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być prywatny gabinet stomatologiczny.

Czy warto płacić za dentystę?

Wydawać by się mogło, że skoro składki zdrowotne są opłacane z naszych pensji, to nie warto ponosić dodatkowych kosztów wybierając się do prywatnej lecznicy. Jednak z korzystaniem z przychodni publicznych, szczególnie w przypadku opieki dentystycznej, bywa różnie. Ze względu na to, że przychodnie przeważnie są przepełnione, to w momencie rejestracji często okazuje się, że stomatolog może nas przyjąć dopiero za dwa lub nawet trzy miesiące. W przypadku wizyty kontrolnej można się na to wcześniej przygotować, jednak większość osób idzie do specjalisty dopiero w nagłych wypadkach. Z kolei w prywatnym gabinecie będziemy czekać na wizytę nie dłużej niż dwa dni, w nagłych wypadkach możemy być również przyjęci poza kolejką. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. 

Bezpłatna opieka nie zawsze darmowa

Warto też pamiętać, że dentysta leczący na NFZ nie zawsze jest darmowy, fundusz zdrowia ściśle określa pakiet usług, który jest objęty programem. Bezpłatnie możemy skorzystać z wizyty kontrolnej, wypełnić ubytek czy pozbyć się kamienia nazębnego. Jednak jeśli interesują nas lepsze, świałoutwardzane plomby, wówczas musimy za nie zapłacić z własnej kieszeni. Podobnie implanty zębowe nie są objęte pakietem NFZ, a to właśnie protetyka wiąże się z największymi kosztami. Również większość usług ortodontycznych musimy pokryć z własnej kieszeni, szczególnie jeśli pragniemy założyć sobie aparat nazębny. Dlatego lepiej znaleźć sobie zaufaną, prywatną przychodnię dentystyczną, w której regularnie będziemy sobie kontrolować uzębienie, dzięki czemu nie dopuścimy do sytuacji, w której niezbędna okaże się implantologia. Poza tym, większe koszta leczenia można opłacić w systemie ratalnym.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl