Prywatny stomatolog - to się opłaca


Prywatny stomatolog - to się opłaca
2018-11-05
Zdrowy, piękny uśmiech jest ozdobą każdego człowieka, jednak aby dobrze się prezentował należy regularnie dbać o uzębienie. Niestety, wiele osób wybiera się do specjalisty dopiero w momencie, kiedy w zębie pojawi się ubytek powodujący ostry ból.

Problemem jest też państwowa służba zdrowia, która chociaż darmowa bywa bardzo niedostępna, kolejki do specjalisty ciągną się bowiem w nieskończoność. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być prywatny gabinet stomatologiczny.

Czy warto płacić za dentystę?

Wydawać by się mogło, że skoro składki zdrowotne są opłacane z naszych pensji, to nie warto ponosić dodatkowych kosztów wybierając się do prywatnej lecznicy. Jednak z korzystaniem z przychodni publicznych, szczególnie w przypadku opieki dentystycznej, bywa różnie. Ze względu na to, że przychodnie przeważnie są przepełnione, to w momencie rejestracji często okazuje się, że stomatolog może nas przyjąć dopiero za dwa lub nawet trzy miesiące. W przypadku wizyty kontrolnej można się na to wcześniej przygotować, jednak większość osób idzie do specjalisty dopiero w nagłych wypadkach. Z kolei w prywatnym gabinecie będziemy czekać na wizytę nie dłużej niż dwa dni, w nagłych wypadkach możemy być również przyjęci poza kolejką. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. 

Przeczytaj również:

Bezpłatna opieka nie zawsze darmowa

Warto też pamiętać, że dentysta leczący na NFZ nie zawsze jest darmowy, fundusz zdrowia ściśle określa pakiet usług, który jest objęty programem. Bezpłatnie możemy skorzystać z wizyty kontrolnej, wypełnić ubytek czy pozbyć się kamienia nazębnego. Jednak jeśli interesują nas lepsze, świałoutwardzane plomby, wówczas musimy za nie zapłacić z własnej kieszeni. Podobnie implanty zębowe nie są objęte pakietem NFZ, a to właśnie protetyka wiąże się z największymi kosztami. Również większość usług ortodontycznych musimy pokryć z własnej kieszeni, szczególnie jeśli pragniemy założyć sobie aparat nazębny. Dlatego lepiej znaleźć sobie zaufaną, prywatną przychodnię dentystyczną, w której regularnie będziemy sobie kontrolować uzębienie, dzięki czemu nie dopuścimy do sytuacji, w której niezbędna okaże się implantologia. Poza tym, większe koszta leczenia można opłacić w systemie ratalnym.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl