Pora spać spokojnie. 5 produktów, które zapewnią komfortowy sen


Pora spać spokojnie. 5 produktów, które zapewnią komfortowy sen
2019-09-02
Nadchodzi jesień a wraz z nią sezon obniżonej odporności. Podstawą do zadbania o zdrowie jest porządny sen, którego znaczenie często bagatelizujemy. W najnowszej ofercie Netto znajdziemy produkty, które wpłyną pozytywnie na jakość naszego snu i zapewnią dobre samopoczucie.

Stres, dolegliwości bólowe, marznięcie w nocy czy problemy z zaśnięciem - to wszystko może zaburzyć nasz sen i uruchomić błędne koło. Bo przecież im mniej śpimy, tym gorzej się czujemy, a wtedy jeszcze trudniej nam  zasnąć. Aby przerwać tę spiralę i w końcu zacząć się wysypiać, powinniśmy zrozumieć, co może być przyczyną naszych problemów.

Relaks

Aby nie męczyć się z zasypianiem, a rano czuć się wypoczętym, kluczowe jest zredukowanie stresu. Niepokój i zdenerwowanie mogą utrudniać zaśnięcie.. Ważne jest więc zrelaksowanie się przed snem i zadbanie o komfort, zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Przed snem nie korzystajmy z telefonu komórkowego ani komputera i postarajmy się wyciszyć. Aby zapewnić sobie spokojne zasypianie, warto także wywietrzyć pokój. Upewnijmy się również, że w łóżku jest nam wygodnie. Może w tym pomóc choćby przyjemna w dotyku koszula nocna z bawełny (34,99 zł). Warto również zadbać o detale, takie jak miękkie prześcieradło frotte z gumką (26,99 zł), które nie zsunie się z materaca i zapewni nam wygodę przez całą noc.

Komfort termiczny

Kiedy jest nam zbyt duszno lub zbyt zimno nie ma mowy o przyjemnym śnie, o ile w ogóle uda nam się zasnąć. Jeśli zbytnio wychłodzimy ciało w trakcie snu, może to skutkować bólami stawów, a także nasileniem bóli reumatycznych. Jeżeli będzie nam zbyt ciepło - efekt może być podobny. Uczucie zimna lub gorąca podczas snu wynika najczęściej ze źle dobranej pościeli.

Kluczem do dobrego snu jest dobrze dobrana kołdra (59,99 zł). Wybierając kołdrę, warto kierować się swoimi preferencjami, ale także zwrócić uwagę na to, z czego jest wykonana. Gdy  w trakcie snu jest nam zbyt ciepło lub zbyt zimno, powinniśmy zadbać o izolację cieplną i o to, aby nasza skóra oddychała. Zapewni nam to idealną temperaturę ciała podczas odpoczynku. Co więcej, bawełniana kołdra świetnie sprawdzi się nie tylko jesienią czy zimą, ale również latem.

Troska o zdrowie

Niezwykle ważna dla  snu jest także poduszka, która nie tylko zapewni  komfort, ale może pomóc nawet podczas poważniejszych dolegliwości . Jeśli po wstaniu dokucza nam ból karku, szyi czy kręgosłupa, warto zainwestować w poduszkę profilowaną (21,99 zł). Dla takiej poduszki znajdziemy wiele zastosowań: możemy używać jej zarówno do spania, jak i do siedzenia, do podpierania pleców lub głowy. Innym rozwiązaniem w przypadku uczucia bólu po przebudzeniu jest spanie z nogami w górze - taki zwyczaj również przynosi ulgę dla obciążonego kręgosłupa, co powoduje lepsze samopoczucie w ciągu dnia i poprawę sylwetki. Na początku może to być niekomfortowa pozycja, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy do niej przyzwyczajeni - w tym wypadku profilowana poduszka pod nogi (45 zł) pomoże nam wdrożyć nowy nawyk i zapewni wygodne podparcie dla nóg w nocy.

Aby zapewnić sobie komfortowy sen, pamiętajmy także o tym, żeby nie objadać się przed zaśnięciem, wyciszyć się oraz nie korzystać w łóżku z urządzeń elektronicznych. Najlepiej zarezerwować łóżko tylko do spania, aby kojarzyło się nam wyłącznie z porą wypoczynku. Nie oglądajmy w łóżku telewizji i nie korzystajmy w nim z telefonu komórkowego - zamiast tego zrelaksujmy się w ciszy, by przygotować się do nocnego wypoczynku.

Więcej informacji o ofercie sieci handlowej Netto na:

  • Stronie www: netto.pl
  • Profilu na Facebooku: Netto Polska

Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

HKStrategiesPL

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl