Pomysły na musli


Pomysły na musli
2018-11-05
Niektórzy rano są w takim pośpiechu, że zupełnie nie zwracają uwagi na jakikolwiek posiłek przed wyjściem. To duży błąd, ponieważ wielokrotnie podkreśla się, że śniadanie jest bardzo istotnym punktem planu dnia dla naszego organizmu.

Warto przed pracą przyrządzić sobie zdrowe śniadanie, a jeśli nie mamy czasu na kombinowanie z doborem wartościowych produktów, to po prostu nie zapominajmy o wypełnieniu głodnego żołądka - choć lepiej zawsze zwracać uwagę na to, aby to, co jemy, było pożyteczne dla naszego organizmu. Jednym z pomysłów na poranne jedzenie są płatki. Możemy je przygotować na wiele różnych sposobów, a ogranicza nas jedynie nasza kreatywność w kuchni i wyobraźnia kulinarna. Nie bójmy się eksperymentować - czasem to naprawdę popłaca. Być może stworzymy danie, które stanie się absolutnym hitem śniadaniowego menu?Jak można przyrządzić płatki śniadaniowe?

Tradycyjną formę przepisu na popularne musli zna chyba każdy. Połączenie płatków z mlekiem dla wielu jest standardem, którego wręcz nie wypada modyfikować. Jednak niektórzy wolą puścić wodze fantazji i wypróbować całkiem nowe, a czasem nawet dość nietypowe kombinacje. Jak możemy wykorzystać w kuchni płatki musli?

Odmianą wersji z mlekiem, jest opcja z sokiem. Choć dla wielu jest to kontrowersyjne rozwiązanie, dla niektórych stanowi świetny pomysł. Warto spróbować, ponieważ być może przypadnie nam do gustu możliwość połączenia tych dwóch składników w jedno, drobne danie. Oprócz tego, często decydujemy się na zastąpienie tradycyjnego mleka jogurtem. Może to być jogurt naturalny, albo owocowy - decyzja należy do nas. Jest to zdecydowanie mniej ekstrawagancka wersja niż ta z sokiem.

Poza tym musli może stanowić świetny dodatek do ciasta, albo naleśników. Najlepiej zastosować je w formie chrupiącej posypki. Taka ozdoba może stanowić zarówno urozmaicenie składu całościowej potrawy, jak i w pewien sposób wzbogacić jej smak. 

Pamiętajmy o tym, że kuchnia, to idealne miejsce na to, aby odkrywać nieznane dotąd warianty i stać się swego rodzaju artystą. Tworzenie kulinarnych kompozycji jest prawdziwą sztuką, przez niektórych naprawdę bardzo docenianą. Wiele osób lubi jeść i zaskakiwać się całkiem nowymi, niestandardowymi smakami.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl