Podziel się częścią siebie. Zarejestruj się jako dawca szpiku w Bonarce


Podziel się częścią siebie. Zarejestruj się jako dawca szpiku w Bonarce
2020-02-25
Każdy z nas może zostać bohaterem. Wystarczy 29 lutego w godz. od 10:00 do 22:00 na placu przy infopunkcie w Bonarce zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Akcja w centrum jest częścią projektu organizowanego przez Fundację DKMS.


Przeszczep szpiku to podstawowa metoda leczenia nowotworów krwi. W pierwszej kolejności dawców komórek macierzystych poszukuje się wśród członków rodziny chorego. Niestety, nie zawsze taki przeszczep jest możliwy. Dlatego dawców poszukuje się również wśród osób niespokrewnionych, które wykazują zgodność genetyczną, z pacjentem.

Przeczytaj również:


Fundacja DKMS po raz kolejny organizuje akcję rejestrowania potencjalnych dawców szpiku. Poszerzenie bazy dawców umożliwi skuteczniejszą pomoc potrzebującym.

Bonarka zachęca do rejestrowania się do bazy dawców szpiku wszystkie osoby zdrowe w wieku od 18 do 55 lat. Można to zrobić między zakupami 29 lutego na placu przy infopunkcie w godz. od 10:00 do 22:00. Rejestracja zajmie chwilę (konieczny będzie dokument tożsamości i nr PESEL).

Nadesłał:

Lyrmed

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl