Ośrodki odwykowe mówią szczerze o hazardzistach.


2018-09-11
Jak to jest być hazardzistą? Terapeuci z ośrodków leczenia uzależnień starają się przedstawić nam schematy na temat działania mózgu i myślenia osoby uzależnionej od hazardu.

Każdy, kto próbował kiedykolwiek zabawy w kasynie lub chociażby gier w zakładach bukmacherskich ten wie, że gry hazardowe są bardzo wciągające, nie mniej niż używki takie jak alkohol czy narkotyki. Zaczyna się zawsze niewinnie a kończy tragicznie.

Jak to się zaczyna? Etap początkowy uzależnienia od hazardu wygląda w ten sposób, ze osoba uzależniona smakuje pierwszych wygranych w hazardzie i chce więcej, lub przegrała pierwsze zakłady i próbuje jak najszybciej się odegrać. Zarówno wygrane jak i przegrane skutkuja tym, że hazardzista zaczyna postrzegać pieniądz jako mniej wartościowy niż dotychczas. Jeśli wygrał dużą ilość środków na początku przygody to dawny 1000zł nie jest już tym samym tysiącem, bo bardzo łatwo zarobił taką kwotę, w szybszy sposób niż dotychczas. Również w przypadku przegranej, mózg zaczyna wypierać wartość utraconych pieniędzy aby chociaż na chwilę ulżyć sobie i przestać odczuwać przykry stan emocjonalny. Hazardzistą na zaawansowanym poziomie uzależnienia powinen zapopiekować się specjalistyczny ośrodek terapii uzależnień - od hazardu , który spróbuje pokazać pacjentowi własną słabość wobec nałogu. Jeśli nie zacznie się terapii w odpowiednim czasie to może skończyć się tragicznie. Jest wiele przypadków uzależnionych hazardzistów, którzy pozostawili po sobie ogromne długi, których nie są w stanie spłacić do końca życia


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

odwyk

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl