Oczyszczanie organizmu z toksyn: jak się do tego zabrać?


Oczyszczanie organizmu z toksyn: jak się do tego zabrać?
2018-11-19
Oczyszczanie organizmu z toksyn jest niezwykle ważne, zwłaszcza że spożywamy mnóstwo przetworzonej żywności, która negatywnie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Na szczęście oczyszczanie staje się pewną modą, dlatego na rynku pojawia się też sporo preparatów, które mogą nam pomóc w skutecznym pozbyciu się toksyn.Oczyszczanie organizmu: na czym tak naprawdę polega?

Oczyszczanie organizmu to nic innego jak pozbycie się z niego szkodliwych substancji. Toksyny gromadzą się w każdym organizmie, chociaż w każdym – w różnym stopniu. Z tego względu okresowe oczyszczanie organizmu przyda się niemal wszystkim (uwaga – osoby cierpiące na niektóre choroby lub osoby niedożywione czy osoby z anemią powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety detoksykacyjnej). Warto z drugiej strony pamiętać, że dobrze zbilansowana dieta oraz unikanie żywności przetworzonej pomaga uniknąć częstej detoksykacji. Kiedy warto zdecydować się na detoks? Przede wszystkim w momencie, gdy jesteśmy cały czas zmęczeni, nasza skóra jest przesuszona, a włosy suche i matowe. Oczyszczanie organizmu polega w dużej mierze na zastosowaniu diety oczyszczającej, do której można włączyć także niektóre suplementy.Dieta oczyszczająca: co się na nią składa?

Podstawą diety oczyszczającej są warzywa i owoce. Warto ograniczyć przede wszystkim spożywanie mięsa, które może przyczyniać się (jeśli jest spożywane w dużej ilości) do powstawania stanów zapalnych w organizmie. Konieczne jest także wyeliminowanie żywności przetworzonej (czyli nie tylko napojów gazowanych i fast-foodów, ale także np. wędlin). W trakcie oczyszczania organizmu ważne jest przyjmowanie dużej ilości wody, zalecane jest również picie naparów ziołowych, które mają działanie moczopędne. Należy pamiętać, że do oczyszczania organizmu warto się wcześniej odpowiednio przygotować – już na trzy dni przed planowanym wprowadzeniem diety detoksykacyjnej lepiej zrezygnować ze spożywania mięsa, jajek, białego pieczywa i mleka. Już podczas samej diety (ale także i na co dzień) można dodatkowo przyjmować suplementy diety (np. tabletki z ekstraktem z zielonej herbaty czy ziołami).

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl