NoVa Park wprowadza „Godziny wyciszenia”


NoVa Park wprowadza „Godziny wyciszenia”
2021-09-08
Począwszy od 7 września 2021, w każdy wtorek w godzinach 15.00-18.00, w gorzowskim centrum handlowym NoVa Park będą obowiązywały godziny wyciszenia.

To ukłon w stronę osób o wysokiej wrażliwości na bodźce takie jak mocne światło czy głośne dźwięki.

Dla większości osób ze spektrum autyzmu wizyta w centrach handlowych wiąże się z dużym dyskomfortem spowodowanym nadmiarem bodźców – dźwięków czy światła. Odpowiedzią na to wyzwanie są „Godziny wyciszenia”, których celem jest ułatwienie zakupów w przestrzeniach handlowych, a tym samym funkcjonowania na co dzień wszystkim o wysokiej wrażliwości na bodźce.

Od 7 września 2021, w każdy wtorek w godzinach 15.00-18.00 w NoVa Park zostaną wyłączone muzyka oraz wiszące monitory reklamowe, a oświetlenie zostanie częściowo przygaszone. Będą puszczane jedynie niezbędne komunikaty głosowe, a natężenie światła będzie optymalne dla każdego. Do inicjatywy przyłączą się również wybrane sklepy obecne w NoVa Park, które także zdecydowały się w tym czasie przyciszyć muzykę oraz przygasić oświetlenie. Wśród nich są m.in. Bershka, Mohito, Intersport, PEPCO, Wojas, New Yorker, SPAR, Empik czy Bazylia i Groszek. Pełna lista sklepów biorących udział w godzinach wyciszenia jest dostępna na stronie internetowej: www.nova-park.pl

Dochodzące z każdej strony ostre dźwięki czy jasne światło burzą w niektórych osobach ich spokój wewnętrzny. Dla osób z wysoką wrażliwością na bodźce, zbyt duża liczba impulsów może być dokuczliwa i może prowadzić do wystąpienia uczucia dyskomfortu, co w praktyce utrudnia np. zrobienie zakupów w centrum handlowym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, chcemy, aby NoVa Park było miejscem przyjaznym każdemu, a zakupy przebiegały komfortowo również dla osób ze spektrum autyzmu. Dlatego też zdecydowaliśmy się wprowadzić ‘Godziny wyciszenia’ w NoVa Park” – mówi Anna Krajczyńska, starszy specjalista ds. marketingu NoVa Park.

Informacje o firmie:

NoVa Park to największe i najnowocześniejsze centrum handlowo-rozrywkowe w regionie, którego uroczyste otwarcie nastąpiło 18 kwietnia 2012 roku. Zlokalizowane jest w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie kulturalnych i rozrywkowych symboli miasta, bulwaru nadwarciańskiego oraz głównych szlaków komunikacyjnych. Na terenie obiektu funkcjonują: supermarket SPAR oraz liczne sklepy i punkty usługowe, w tym unikalne na rynku lokalnym marki takie jak: Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Cropp, House, Reserved Kids, C&A, Medicine, Home&You, Duka, Homla, Super-Pharm, Sephora, Smyk, Intersport, 4F, Adidas, Reebok, New Balance, Puma, Sizeer, 50 Style, W.KRUK, SunLoox czy North Fish. Do dyspozycji Klientów jest również klub fitness Fabryka Formy.

www.nova-park.pl


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Orchidea

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl