Mammobus i krwiobus przed Atrium Kasztanowa


2023-03-09
Mammobus i krwiobus przed Atrium Kasztanowa

Idzie wiosna! Najwyższy czas, by zadbać o swoje zdrowie. Najlepszą okazją do tego będzie akcja zdrowotna zaplanowana przez Atrium Kasztanowa. W ramach lokalnej inicjatywy, 13 marca mieszkanki Piły będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, z kolei trzy dni później, 16 marca wszyscy chętni będą mogli oddać krew w mobilnym punkcie poboru.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguPrzeczytaj również:

 

Od wielu lat Atrium Kasztanowa zachęca pilanki i pilan do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Do udziału w pierwszej akcji zdrowotnej w tym roku, centrum handlowe zaprasza wszystkich chętnych już w marcu.

 

Już w poniedziałek, 13 marca, do pilskiego Atrium Kasztanowa zawita mammobus. Mieszkanki Piły będą mogły na miejscu poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym. Bezpłatna mammografia skierowana jest do kobiet w wieku 50 - 69 lat w ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia, które w przeciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii. Aby wziąć udział w badaniu należy wcześniej się zarejestrować. Zgłoszenia na mammografię można dokonywać telefonicznie pod numerem (58) 325 76 02. W dniu trwania akcji zdrowotnej nie będą przeprowadzane badania komercyjne wśród kobiet w innych grupach wiekowych.

 

Z kolei w czwartek, 16 marca, przed centrum handlowym stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym będzie można podzielić się tym bezcennym darem życia z potrzebującymi. Do mobilnego punktu organizatorzy zapraszają osoby zdrowe między 18 a 65 rokiem życia. Zgodnie z ustawą o publicznej służbie krwi, każdemu honorowemu dawcy krwi przysługują dwa dni wolne od pracy, w tym przypadku czwartek i piątek.

 

Akcja zdrowotna odbędzie się przed wejściem głównym Atrium Kasztanowa. Z badań mammograficznych będzie można skorzystać 13 marca, w godzinach 9.00-16.00, natomiast oddawanie krwi odbędzie się 16 marca, w godzinach 9:30-14:00. Nad prawidłowością wykonywanych badań i pobrań czuwać będzie wykwalifikowany personel medyczny z wieloletnim doświadczeniem.

 

Dbanie o własne zdrowie i naszych najbliższych, to priorytet, dlatego gorąco zapraszamy mieszkańców do udziału w marcowej akcji zdrowotnej. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania odpowiedniego leczenia. Zachęcamy wszystkie panie, które spełniają kryterium wieku, do skorzystania z możliwości wykonania badania mammograficznego - mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa. - Naszą akcją zdrowotną chcemy zwrócić uwagę na jeszcze jeden problem społeczny, jakim jest niedobór krwi. Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować, za to można się nią podzielić. Dlatego serdecznie zapraszamy do wspierania i dzielenia się tym cennym darem. Pierwsza w tym roku zbiórka krwi odbędzie się już za kilka dni mówi dyrektor.

Organizatorami akcji, wspólnie z Atrium Kasztanowa, są Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz Mobilna Pracownia Mammografii Mammo-med.

 

Więcej szczegółów na temat aktualnej oferty Atrium Kasztanowa można znaleźć na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu Facebook: www.facebook.com/AtriumKasztanowa.

 


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonikaG.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl