Ławka do ćwiczeń


Ławka do ćwiczeń
2019-12-08
Ławeczki do ćwiczeń, które są podstawowym wyposażeniem każdej siłowni można mieć także w swoim mini kąciku fitness. Nie zajmują wiele miejsca, mają estetyczny wygląd i przede wszystkim pomagają w modelowaniu smukłej sylwetki.


Którą wybrać?

Przed zakupem ławeczek do ćwiczeń należy poznać ich specyfikację i zastanowić się, czego szukasz. Jedne przydadzą się amatorom, inne spełnią swoje zadanie w siłowni profesjonalistów. Liczą się przede wszystkim dodatkowe funkcje i gabaryty, bo nie każdy ma tyle miejsca, aby wstawić rozbudowany sprzęt sportowy do domu. Co więc kupić, aby ławeczka przynosiła wymierne korzyści treningowe? Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z siłownią, zacznij od zwykłej ławeczki, na której nauczysz się wykonywać poprawnie ćwiczenia. Może to wydawać się dla niektórych dziwne, ale nawet z najprostszym sprzętem sportowym trzeba się umiejętnie obchodzić, aby nie zrobić sobie krzywdy. Najprostsza ławeczka ma niekomplikowaną budowę. Jej podstawa opiera się o podłogę, a powierzchnia jest równoległa do podłoża. Nie ma obciążeń i regulacji, dlatego świetnie sprawdzi się u początkujących.Ławka do ćwiczeń skośna

Ten typ sprzętu sportowego to już jedna półka wyżej, jeśli chodzi o stopień trudności ćwiczeń. Dzięki niej, wyrzeźbisz brzuch bez wychodzenia na siłownię, jeśli tylko poświęcisz odpowiednią ilość czasu na treningi. Można ustawić ją na płask lub skośnie, wtedy ćwiczenia są efektywniejsze. Co ważne, można ją złożyć, dlatego nie będziesz mieć żadnego problemu z przechowywaniem sprzętu.Ławeczka regulowana

Najczęściej kupują ją ci, którzy są zaawansowani w ćwiczeniach na mięśnie brzucha Przydatna jest też w trenowaniu innych partii ciała. To świetny produkt sportowy, ponieważ można go regulować wedle uznania i ustawiać pod odpowiednim kątem. Zapatrzony jest w akcesoria dodatkowe, np. linki i uchwyty, dzięki czemu idealnie dopasujesz stopień trudności ćwiczeń dla siebie i przede wszystkim urozmaicisz trening.Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Mimo, że wybór jest duży, nie zawsze każda ławeczka do ćwiczeń będzie dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim zwróć uwagę na maksymalne obciążenie sprzętu, bo nie każdy nadaje się dla ciężkiej osoby. Tym bardziej, jeśli chcesz ćwiczyć z hantlami, to obciążenie musi być stosunkowo większe.

Druga ważna kwestia to wykonanie ławki do ćwiczeń. Nie może być tak, że materiał powlekający deskę jest złej jakości i nieodpowiednio obszyty. Słaba jakość będzie obniżać poziom treningu ze względu na niedogodności podczas wykonywania ćwiczeń. Oprócz tego liczy się tez ilość funkcji oraz akcesoria dodatkowe. Czasami opłaca się zapłacić więcej, a kupić od razu sprzęt z możliwością kilku ustawień. Oczywiście nie można zapomnieć o certyfikatach, jakimi powinna być oznaczona ławeczka i o jej gabarytach. W ferworze zakupów można zapomnieć, że duża ławka nie zmieści się do małej siłowni.

Zawsze możesz dokupić dodatkowe akcesoria do ławeczki – hantel, dźwignię, rozpiętki czy modlitewnik (pod sztangę). Wybór jest bardzo duży.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl