Laser Lunula - przełomowy sposób leczenia grzybicy paznokci u rąk


Laser Lunula - przełomowy sposób leczenia grzybicy paznokci u rąk
2019-11-28
Zadbane, wypielęgnowane dłonie, to wizytówka współczesnej kobiety sukcesu. Niestety, niektóre z przedstawicielek płci pięknej, zmagają się z nieestetyczną i uciążliwą w leczeniu przypadłością, jaką jest grzybica paznokci (z łac. onychomycosis).
Doskonałym rozwiązaniem tego częstego problemu dermatologicznego, jest laseroterapia Lunula – jak działa to fantastyczne urządzenie i dlaczego warto spróbować laserowego leczenia grzybicy paznokci u rąk? Czy istnieją wyraźne przeciwwskazania do tego typu zabiegu?

Laser Lunula a przyczyny grzybicy paznokci dłoni

Co powoduje wspomnianą grzybicę paznokci u rąk? Do głównych przyczyn tego schorzenia, należy zakażenie chorobotwórczymi grzybami (zwykle dermatofitami).

Ryzyko zachorowania na infekcję grzybiczą zwiększa:

 •  cukrzyca, 
 • podeszły wiek, 
 • łuszczyca, 
 • uszkodzenia mechaniczne i złamania paznokci.

Grzybicy można też nabawić się korzystając często z basenu, łaźni, klubu fitness, sauny, czy podczas manicure wykonywanego w salonie kosmetycznym, którego pracownice nie zachowały wysokich standardów higieny (np. używając przyborów, które nie zostały dokładnie odkażone po poprzedniej klientce chorej na grzybicę). 

Infekcja ta objawia się przebarwieniami, nieregularnymi bruzdami, matowością i łamliwością płytki paznokciowej, jej zażółceniem, dolegliwościami bólowymi oraz niekiedy również przykrym zapachem. W pozbyciu się tych nieprzyjemnych symptomów może pomóc rewolucyjny laser Lunula, który zdaniem ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki jest obecnie bezkonkurencyjnym urządzeniem na rynku. Jak wygląda zabieg laserowego leczenia grzybicy paznokci?Jak działa innowacyjny laser Lunula?

Lunula to certyfikowany, nowoczesny „zimny” laser medyczny, który wykorzystując dwie długości fal (405 i 625 nm) działa na macierz paznokcia, likwiduje objawy grzybicy i zapobiega dalszemu rozwojowi tego nieestetycznego schorzenia dermatologicznego. Światło lasera oddziałuje precyzyjnie na zmienione chorobowo miejsca, nie uszkadzając przy tym płytki paznokcia ani otaczającej go delikatnej skóry. Laseroterapia jest wysoce efektywna, całkowicie bezbolesna, nie powoduje żadnych efektów ubocznych ani nie wymaga rekonwalescencji od pacjentki, która może od razu wrócić do codziennych aktywności i nie musi przyjmować żadnych leków w związku z leczeniem grzybicy.

Co więcej, z dobroczynnego działania innowacyjnego lasera Lunula mogą skorzystać również osoby chorujące na cukrzycę. Jedna sesja trwa tylko 12 minut. Wystarczy już kilka zabiegów, by przywrócić paznokciom utracony blask, zdrowie i estetyczny wygląd oraz pozbyć się towarzyszącego nam przez lata wstydu.   Kto nie może skorzystać z laserowego leczenia grzybicy paznokci?

Przed skorzystaniem z laserowego leczenia grzybicy urządzeniem Lunula, odbywa się badanie fizykalne i konsultacja lekarska, podczas której specjalista przeprowadza z pacjentką dokładny wywiad, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, takich jak:

 • ciąża,
 • otwarte rany,
 • opryszczka,
 • bliznowacenie,
 • poparzenia słoneczne dłoni,
 • aktywne choroby nowotworowe,
 • terapia lekami immunosupresyjnymi,
 • stosowanie leków światłouczulających i przeciwzakrzepowych.

Podsumowując, zabiegi leczenia grzybicy paznokci Lunula są małoinwazyjne, efektywne i bardzo bezpieczne (nie powoduje żadnych podrażnień). Laser działa grzybobójczo i bakteriobójczo, pobudza procesy odpornościowe, poprawia ogólną, złą kondycję paznokci dłoni – regenerując je i odmładzając.

Finalny efekt laseroterapii z wykorzystaniem lasera jest naprawdę spektakularny, to rewolucyjne urządzenie pozwala skutecznie zlikwidować grzybicę paznokci i przywrócić dłoniom piękny, zadbany wygląd.

Chcesz poznać jeszcze więcej cennych informacji na temat laserowego leczenia grzybicy paznokci dłoni oraz stóp oraz innych nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej? Odwiedź koniecznie stronę internetową: https://klinikamiracki.pl


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl