Laser Enlighten – jeden sposób na wiele problemów!


Laser Enlighten – jeden sposób na wiele problemów!
2019-02-08
Problemy ze skórą przybierają różną postać, choć to zmarszczek i obwisłej skóry boimy się najbardziej, również przebarwienia, blizny czy błąd, taki jak znudzony i niechciany tatuaż, mogą dobitnie uprzykrzyć nam życie.

Jak przyznają eksperci z bydgoskiej Bienkowscy Clinic, choć zmarszczki i utratę jędrności skóry można nieco zminimalizować, stosując odpowiednie kosmetyki, to już zaawansowanych zmian i innych defektów nie można usunąć jedynie przez pielęgnację kosmetyczną.

Przeczytaj również:

Najskuteczniejszym i zarazem najszybszym sposobem na wszystkie te problemy jest laser Enlighten, który daje wiele możliwości, takich jak:

  • usuwanie nawet sporych blizn;
  • usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego;
  • eliminowanie przebarwień różnego pochodzenia;
  • rewitalizację i odmłodzenie skóry;
  • redukcję zmarszczek i rozstępów.


Na czym polega wszechstronność lasera Enlighten?

Laser Enlighten to innowacyjne urządzenie, jedno z najlepszych w swojej klasie, które pracuje również w systemie frakcyjnym, co pozwala na precyzyjne ukierunkowanie siły i długości wiązki promieni. Odpowiednie ustawienie długości fal lasera ma kluczowe znaczenie dla skuteczności terapii. W zależności od tego, jaki problem skórny chcemy zniwelować, konieczne będzie odpowiednie dobranie parametrów lasera. Niektóre długości fal są lepiej absorbowane przez barwnik skóry, więc skuteczniej leczą przebarwienia, z kolei inne lepiej sprawdzą się przy niwelowaniu zmarszczek, a jeszcze inne do usuwania tatuażu.  

Laser umożliwia dostosowanie długości fal na trzech poziomach: 532 nm, 670 nm i 1064 nm, oraz ustawienie pracy zarówno w technologii piko-, jak i nanosekundowej. Pikosekunda oznacza skrócony czas kontaktu światła lasera ze skórą, z kolei nanosekunda jest nieco dłuższa. Możliwość ustawienia parametrów lasera Enlighten daje lekarzowi maksymalne możliwości kontroli w trakcie zabiegu i dostosowania do konkretnego defektu skóry.

Enlighten to laser, który można nazwać uniwersalnym, ponieważ umożliwia przeprowadzenie wielu zabiegów metodami, jak PICO GENESIS, PICO + NANO oraz PICO MLA. W bydgoskiej Bieńkowscy Clinic laser Enlighten wykorzystuje się do przeprowadzania kilku rodzajów terapii.Laser Enlighten umożliwia przeprowadzenie zabiegów, takich jak:

  • Enlighten Pico Genesis - pozwala na usuwanie przebarwień laserem, takich jak przebarwienia różnego pochodzenia, np. zaciemnienia pozostałe po trądziku, melasma, plamy starcze, przebarwienia słoneczne czy inne fotodermatozy;
  • soczewka frakcyjna MLA służy do rewitalizacji i odmładzania skóry, ujędrnia i wygładza zmarszczki oraz redukuje rozstępy i blizny;
  • Pico + Nano pozwala na usuwanie tatuażu oraz makijażu permanentnego.


Jak wygląda zabieg laserem Enlighten?

Zabieg przy użyciu Enlighten odbywa się praktycznie bezboleśnie, ponieważ towarzyszy mu system chłodzący. Pacjent może odczuwać jedynie lekki dyskomfort w zależności od stopnia intensywności procederu. Jednak opinie osób, które zdecydowały się na zabieg potwierdzają, że jest on bezbolesny, dlatego w większości przypadków nie ma konieczności wcześniejszego znieczulenia. W zależności od rodzaju zabiegu i obszaru skóry poddawanej regeneracji, można zastosować żelowe znieczulenie tetrakainą.

Skóra po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu zostaje poddana działaniu promieni lasera, co przyłożenie głowicy lasera do określonej partii ciała. Wiązka lasera przenika do głębszych warstw skóry. Po zabiegu stosujemy odpowiedni krem nawilżający i redukujący ewentualne podrażnienia powstające przy bardziej intensywnym zabiegu.

W zależności od potrzeb Pacjenta i obranej metody konieczne może być powtórzenie zabiegu w kilku sesjach, w odstępach zwykle 4-8 tygodniowych.

Jeśli masz problem ze skórą, którego chcesz się całkowicie pozbyć lub zminimalizować jego widoczność, umów się na konsultację w Bieńkowscy Clinic 

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl