KOPD łączy siły z Muzeum Domków dla Lalek!


2020-07-02
Rusza wyjątkowa aukcja charytatywna Komitetu Ochrony Praw Dziecka, powstała z myślą o stworzeniu świata przyjaznego dzieciom. Muzeum Domków dla Lalek przygotowało ręcznie szytego misia, który został przekazany na licytację. Pozyskane z niej środki zostaną w pełni przeznaczone na działania KOPD.

Miś jest doskonałym pomysłem prezentowym dla każdego. Szczególnie, kiedy z jego zakupem wiąże się coś dobrego. Tak właśnie jest w przypadku Misia Edka stworzonego po to, by pomagać dzieciom w trudnej sytuacji. Szmaciany miś jest niepowtarzalny, gdyż został własnoręcznie wykonany przez zespół pasjonatów wyjątkowych zabawek Muzeum Domków dla Lalek. Trwa licytacja misia, której celem jest zdobycie jak największej ilości środków, które zostaną przekazane Komitetowi Ochrony Praw Dziecka.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Cześć! Jestem EDEK. Niteczka po niteczce uszyli mnie w Muzeum Domków dla Lalek, pokochali i włożyli w ramki, żebym trafił w najlepsze z możliwych małych rączek, albo w całkiem duże dłonie - i na pewno do kogoś o wieeeelkim sercu! Chodzi o to, żeby wylicytować mnie, Misia Edka, za tyle monet ile tylko można sobie wyobrazić, po to aby pomóc dzieciom, które mają trudne dzieciństwo... Żeby było im lżej. To moje marzenie.

EDEK

P.S. Dostałem nawet muchę w takim pięknym kolorze (mówią, że to „kolor butelkowy"!), żebym się elegancko prezentował w moim nowym domu!"-tak przedstawia się licytowany Miś Edek.

- Trwająca pandemia i nasilające się związane z nią napięcie mogą potęgować zachowania destrukcyjne i przemoc w rodzinach w kryzysie. Aby skutecznie wspomagać dzieci i ich rodziców, Komitetowi potrzebne są środki finansowe. Dlatego we współpracy z Muzeum Domków dla Lalek - naszym Laureatem konkursu Świat przyjazny dziecku,  ruszamy z wyjątkową licytacją
- wspólnie stwórzmy świat przyjazny dziecku!
- podkreśla Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z KOPD.

- Z ogromną przyjemnością przyłączamy się do wsparcia działań KODP. Na aukcję charytatywną dokładamy swoją cegiełkę w postaci misia - robionego ręcznie, z artystyczną dbałością o każdy detal. Szmaciany miś Edek jest jedyny w swoim rodzaju i na 100% jest doskonałym materiałem na wyjątkowego przyjaciela. Zachęcamy wszystkich do licytacji! - mówi Magdalena Molak-Szmidt z Muzeum Domków dla Lalek.

Muzeum Domków dla Lalek to miejsce, które urzeknie każde dziecko, a niejednego dorosłego przeniesie w wytęsknioną przeszłość. W tym magicznym miejscu, można obejrzeć wiele inspirujących, zabytkowych domków, pokoi, sklepów, szkół i szpitali dla lalek, maleńkich mebelków i tysiące uroczych drobiazgów sprzed lat. Muzeum to, chcąc wesprzeć działania KOPD, stworzyło unikalnego Misia Edka. Zespół muzeum, mając na względzie jego misję, jaką jest pomoc dzieciom i rodzinom w kryzysie, uszył go ręcznie dbając o najmniejsze detale.

To kolejna aukcja charytatywna Komitetu Ochrony Praw Dziecka. W czerwcu br. została przeprowadzona licytacja spotkań z Gwiazdami na rzecz podopiecznych Komitetu- Kawa z Gwiazdą w szczytnym celu. W akcji brały udział m.in. Katarzyna Bosacka i Maciej Dowbor. Dochód z licytacji prywatnych spotkań z Gwiazdami, został przeznaczony na przeciwdziałanie przemocy domowej oraz na pomoc dla rodzin potrzebujących w czasie kryzysu. Również w czerwcu, odbył się koncert #StwórzmyŚwiatPrzyjaznyDziecku z udziałem m.in. Barbary Kurdej-Szatan, Beaty Tadli, Artura Andrusa. Podczas tego wydarzenia zostały zebrane środki na działania KOPD.

Aukcja potrwa do 7 lipca 2020 roku. Chętni mogą licytować Misia Edka na stronie Allegro pod adresem: https://charytatywni.allegro.pl/mis-edek-i12364534.

O Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

Misją KOPD jest pomoc tym, którzy sami nie mogą się ochronić - dzieciom. Aby robić to skutecznie organizujemy zbiórki publiczne i akcje CSR, kampanie społeczne, czy eventy - na czele z konkursem Świat Przyjazny Dziecku. Wszystko po to, by prowadzić konkretne szeroko zakrojone działania - od porad prawnych, przez diagnozy, terapię długo i krótkoterminową, mediacje, czy grupy wsparcia. Organizujemy również szkolenia i warsztaty dla osób zajmujących się zawodowo pomocą dziecku.

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Komitet Ochrony Praw Dziecka
http://kopd.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl