Jakie usługi dentystyczne są najczęściej wybierane?


Jakie usługi dentystyczne są najczęściej wybierane?
2019-05-07
Wybierając się do dentysty często jesteśmy pełni niepokoju. Dopiero po kontroli będziemy wiedzieć, co tym razem wymaga naprawy. Jednak na co najczęściej decydują się pacjenci? Jakie zabiegi dla urody są wybrane?

Implanty na zęby

Przychodnia stomatologiczna to miejsce, gdzie uzyskamy piękne i zdrowe zęby. Często wymaga to oczywiście leczenia, jednak efekt zawsze jest doskonały. Odwiedzając dentystę, wiele osób decyduje się na implanty zębowe. Co to właściwie jest? Są to mocne śruby wykonane z tytanu. Wszczepia się je w kość naszej szczęki, gdzie mają za zadanie działać niczym korzeń zęba. Następnie na śrubie montuje się koronę wykonaną z cermiki bądź porcelany. Każdą taką koronę można dobrać do koloru naszych zębów, zatem nie widać żadnej różnicy. 
  Wiele osób korzysta również z innych rozwiązań, jak chociaż protezy zębowe. Stosowane są one w przypadku braku kilku zębów czy całkowitego braku zębów. Szacuje się, że protezy zębowe należy wymieniać co 5 lat. Obecnie istnieje wiele rodzajów takich protez, jak chociażby akrylowe, które mogą refundowane, szkieletowe czy nakładkowe. Każda kolejna opcja jest oczywiście droższa, jednak łatwiej także dopasowuje się do naszych dziąseł.

Piękne, proste zęby

Korzystanie z usług ortodontycznych nie jest żadnym zaskoczeniem. Coraz więcej Polaków dba o swoje zęby i chce mieć je jak najpiękniejsze. Stałe aparaty ortodontyczne to spory wydatek, jednak warto go ponieść dla doskonałych zębów. Wszystko zaczyna się od specjalnych konsultacji. Ortodonta sprawdza czy zęby są zdrowe i nie trzeba nic leczyć przed założeniem aparatu. Następnie wykonuje się zdjęcie rentgenowskie szczęki oraz wyciski dolnych i górnych zębów. Potem dobieramy odpowiedni aparat, zakładamy go przez prawie 1,5 godziny i już możemy cieszyć się naszym aparatem. Wystarczy tylko pamiętać o wizytach kontrolnych.
  Aparaty na zęby to najlepsze, co możemy zaoferować naszym zębom. Założone odpowiednio wcześnie mogą nam pomóc zniweczyć zły wygląd zębów. Leczenie trwa kilka lat, jednak zdecydowanie jest tego warte.

  Usługi stomatologiczne w ostatnich lat są coraz bogatsze. Ortodoncja proponuje różnego rodzaju aparaty na zęby, które sprawiają, że niemal ich nie widać, zaś efekty są genialne. Również doskonała oferta implantów sprawia, że nasze zęby mogą być tak samo piękne jak za dawnych lat. Zdecydowanie warto zadbać o nasze zęby i cieszyć się doskonałym uśmiechem.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl