Jak wybrać pastę do zębów?


Jak wybrać pastę do zębów?
2018-10-19
Zazwyczaj nie zastanawiamy się zbyt mocno nad wyborem pasty do zębów – po prostu sięgamy po nią ze sklepowej półki. Mimo to coraz więcej osób zwraca uwagę na takie rzeczy jak zapach, smak czy dodatkowe działanie pasty do zębów. Czym warto kierować się podczas zakupów?


Pasty uniwersalne a specjalistyczne

Jeszcze do niedawna producenci oferowali pasty do zębów, które miały świetnie sprawdzać się w przypadku całej rodziny. Obecnie jednak – na co niewątpliwie wpływ miała rosnąca świadomość konsumentów – na półkach sklepowych pojawia się coraz więcej past „specjalistycznych”, skierowanych do poszczególnych grup osób. Można kupić zarówno specjalną pastę dla dzieci jak i taką, która zalecana jest seniorom. Pojawiają się pasty do zębów dla palaczy i dla osób cierpiących na nadwrażliwość dziąseł. Dostępne są również pasty do zębów przeciwpróchnicze czy takie, które należy stosować podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Coraz większy wybór można zauważyć także jeśli chodzi o kolor i smak pasty; pojawiają się nawet pasty do zębów o smaku owocom (najczęściej to pasty dla dzieci), chociaż wciąż królują pasty miętowe i gwarantujące „arktyczne orzeźwienie”.Wybielające pasty do zębów

Rosnącą popularnością cieszą się również wybielające pasty do zębów. Używanie takich past może pomóc w uniknięciu drogich zabiegów wybielających wykonywanych w gabinetach stomatologicznych. Co ważne, przy wyborze wybielającej pasty do zębów warto zwracać uwagę na to, czy nie ściera szkliwa zębowego. Wiele past wybielających ma w swym składzie węgiel, który doskonale sprawdza się przy rozjaśnianiu zębów. Podobnie jak w przypadku reszty past, pasty wybielające mają różne smaki. W niektórych przypadkach mają także specjalnie wzbogacony skład – np. pasty Blanx zawierają wyciąg z arktycznych porostów i specjalne mikrogranulki, co pomaga w dokładniejszym oczyszczeniu zębów. Pasty wybielające są także wygodniejsze w użyciu niż np. wybielające paski na zęby; jest to także najtańszy bezpieczny sposób na rozjaśnienie szkliwa (domowe sposoby mogą podrażnić i uszkodzić szkliwo).

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl