Jak wspomóc regeneracje swojej twarzy?


2019-12-17
Ludzka skóra ma zdolność do ciągłej regeneracji dzięki ciągłemu złuszczaniu naskórka i tworzeniu się nowych komórek. Bariera lipidowa na powierzchni skóry stanowi barierę dla czynników drażniących takich jak zanieczyszczenia, chłód czy czynniki mechaniczne.

Zdolności regeneracyjne skóry zależą od odpowiedniego nawilżenia, wieku i stosowanej pielęgnacji skóry. Cykl regeneracji skóry na twarzy, począwszy do powstania komórek naskórka, po jego złuszczenie, trwa dwa tygodnie. Stąd nasuwa się wniosek, aby peelingi twarzy wykonywać nie częściej niż raz na dwa tygodnie. Mechaniczne złuszczanie naskórka nie tylko usuwa martwe komórki i zanieczyszczenia, ale również stymuluje je do wzrostu. Kiedy skóra jest przesuszona i podrażniona, jest także podatna na działanie drobnoustrojów i ma mniejsze zdolności samonaprawiania.

Nawilżanie skóry

Po dokładnym oczyszczeniu skóry należy ją odpowiednio nawilżyć. Raz na kilka dni możemy używać serum dostosowane do rodzaju skóry. Jest to kosmetyk o dużej gęstości składników odżywczych. Codziennie zaś powinniśmy stosować krem nawilżający. Zaraz po peelingu warto również stosować maseczki do twarzy, które zadziałają intensywniej niż krem. Maseczki do twarzy najlepiej jest robić wieczorem po to, aby dać skórze odpocząć i nie nakładać po niej makijażu. Maseczki do twarzy najlepiej nakładać zaraz po oczyszczaniu lub po okładzie z ciepłego, wilgotnego ręcznika. Pomoże to wchłonąć się większej ilości składników odżywczych.

Przed czym chronić skórę twarzy.

Aby skóra regenerowała się szybciej, musi mieć do tego odpowiednie warunki. Powinniśmy chronić ją przed słońcem kremami z wysokim filtrem spf, unikać palenia papierosów i picia alkoholu oraz wystrzegać się cukru. Warto zadbać o obecność w diecie produktów zawierających przeciwutleniacze np. jagody, cytrusy, aronia, dzika róża, żurawina, kakao. Pomocne mogą być zabiegi w gabinecie kosmetycznym takie jak peelingi z kwasów, mezoterapia, masaże, które dodatkowo pobudzą skórę do pracy i będą stymulować produkcje kolagenu.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl