Jak uzupełnić brak zęba?


Jak uzupełnić brak zęba?
2018-11-06
Uśmiech to coś, na co praktycznie w pierwszej kolejności zwraca się uwagę. Dlatego wiele osób bardzo dba o higienę swojej jamy ustnej i stan uzębienia chociażby ze względu na to, iż jest to niejako wizytówka każdego z nas.

Bez wątpienia stan uzębienia jest ważny jednak zdarzają się takie wypadki, gdy ząb z pewnych przyczyn się złamie, wykruszy, zostanie wybity. Jeśli jest to ząb bardzo dobrze widoczny już na pierwszy rzut oka, może to wpędzać w niepotrzebne kompleksy. Dlatego należy zazwyczaj od razu działać by nie musieć ukrywać tego, iż z uzębieniem nie wszystko jest dobrze.

Dziś każdy dentysta jest w stanie zaproponować kilka rozwiązań tego problemu. Oczywiście większość z nich jest bardzo kosztowna, ponieważ wiąże się z uzupełnieniem niejako jamy ustnej. Zazwyczaj stomatolog podaje cennik poszczególnych rozwiązań i daje czas do namysłu. Niekiedy ten czas przydaj się na to by zdecydować, czy kogoś w ogóle stać na taki zabieg.

Najpopularniejsze pod tym względem są zdecydowanie implanty zębowe i choć stosunkowo drogie, wiele osób się na nie decyduje. Imitują one do złudzenia prawdziwego zęba. Są tworzone na jego kształt. Jeśli ktoś ma wybitego zęba, a jednak udało mu się go zatrzymać, wówczas można nawet odwzorować jego kształt. Oczywiście taki implant nie jest wstawiany z marszu. Najpierw wszystko musi zostać dokładnie sprawdzone i dopasowane do jamy ustnej. Sam implant musi natomiast zostać stworzony. Ważne jest to, by nie różnił się on kolorystycznie od pozostałych zębów. Dlatego jest to proces dość skomplikowany i przede wszystkim pracochłonny. Obecnie implanty zębów to najbardziej powszechna forma uzupełniania jamy ustnej.

Ze względu na oszczędność, spora liczba osób nie decyduje się na takie rozwiązanie. Dlatego też obecnie bardzo często można wykonać tego typu zabieg rozkładając jego ostateczny koszt na raty. To przekłada się na wzrost zainteresowania nowoczesnymi rozwiązaniami, które dla niektórych dotychczas nie były w zasięgu ręki. Wiele klinik stomatologicznych zajmuje się przede wszystkim wykonywaniem właśnie takich implantów i specjalizowaniem się w nich. Takie rozwiązania bardzo często są praktykowane w przypadku sportowców, u których utrata zęba poprzez wybicie jest dość częsta.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl