Jak przebiega wszczepianie implantu zębowego?


Jak przebiega wszczepianie implantu zębowego?
2018-09-06
Zakładanie implantów stomatologicznych ma na celu zastąpienie utraconych zębów, a tym samym uniknięcie problemów zdrowotnych wynikających z ich braku i poprawę ogólnej estetyki jamy ustnej.

Jakość życia znacznie się poprawia po wszczepieniu implantów stomatologicznych, ponieważ pozwalają one odzyskać zdolność żucia i czuć się pięknie, bo można się uśmiechać bez obawy, że brakuje nam zębów. Brak zębów może mieć również negatywny wpływ na nasze zdolności fonetyczne.

Trudności te znikają podczas wszczepiania implantów stomatologicznych. Należy podkreślić, że implanty zębowe to w istocie sztuczne zamienniki korzenia zęba, które działają dokładnie tak samo, jak naturalne zęby pacjenta. Mogą być one wykonywane z bardzo różnego tworzywa. W tej chwili, podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym, możemy dokonać wyboru jednego z dwóch rodzajów implantów, czyli tytanowych lub cyrkonowych. Oba typy odznaczają się jednak podobną trwałością i walorami estetycznymi. Warto wiedzieć, że wszczepienie implantu jest zabiegiem stosunkowo prostym.

Podczas jego wykonywania pacjent nie odczuwa specjalnego bólu i nie doświadcza żadnych urazów. Jest to proces o wiele mniej uciążliwy niż samo usunięcie zęba lub jego korzenia. Podczas tego zabiegu znieczulenie miejscowe jest zwykle stosowane, chociaż w niektórych przypadkach można wykonać znieczulenie całkowite, zapewniając pacjentom jak największe bezpieczeństwo i komfort. W pierwszym etapie przystępujemy do wszczepiania implantów stomatologicznych. Po wyczerpującym studium przypadku stomatolog określa położenie, rozmiar i nachylenie potencjalnego implantu, a także ilość i jakość dostępnej kości.

Po zabiegu musi upłynąć około 3 miesięcy, aby mógł zajść konieczny proces biologiczny, w którym kość łączy się z tytanowym implantem, zapewniając mu większe podparcie i trwałość. Etap ten ma zasadnicze znaczenie dla długotrwałego korzystania z implantu. W zależności od tego, czy zdecydujemy się na implanty stomatologiczne zakładane techniką tradycyjną czy nowoczesną, ramy czasowe całego tego procesu mogą się znacznie różnić. Przeważnie wszczepienie implantów i koron można wykonać w ciągu jednego dnia, o ile odpowiedni implant zostanie przygotowany wcześniej.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl