Jak działa polisa na życie?


Jak działa polisa na życie?
2020-05-31
Życie jest wartością samo w sobie, więc należy je chronić, i to za wszelką cenę. Nie jesteśmy jednak w stanie uprzedzić faktów, przewidzieć własnej śmierci ani się przed nią uchronić.

Polisa na życie nie jest sposobem na zagwarantowanie nam długiego, szczęśliwego życia i naturalnej śmierci po przeżyciu w szczęściu setki lat. Gdyby tak było – ludzie nie baliby się przedwczesnego odejścia! Jest to jednak pewien sposób na to, aby nasze odejście było możliwie jak najmniej bolesne, przynajmniej pod kątem materialnym dla naszych bliskich.Co zabezpiecza polisa?

W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia polisa obejmuje minimum 5 lat trwania takiej umowy, aż do 75. roku życia ubezpieczonego. Może ona zostać rozszerzona również na dzieci osoby ubezpieczonej w przypadku wyboru stosownego wariantu, w aż 11 różnych wersjach umów. Polisa na życie jest to suma ubezpieczenia opiewająca na konkretną, wysoką kwotę. Zostaje ona zawarta przez osobę ubezpieczoną na wypadek jej śmierci będącej zdarzeniem nagłym i nieprzewidzianym. To ubezpieczenie zabezpiecza interesy bliskich osoby ubezpieczonej, na przykład na wypadek jej śmierci w trakcie spłacania kredytów. Dzięki polisie spłacanie go przechodzi na ubezpieczyciela, a wówczas bliscy osoby ubezpieczonej nie dziedziczą po niej długów.Czy warto ubezpieczyć własne życie?

Bardzo często banki podczas zawierania umów o kredyt hipoteczny wymagają dodatkowego wykupienia ubezpieczenia na życie. Dla banku jest to gwarancja dalszego spłacania wierzytelności, nawet w przypadku śmierci kredytobiorcy. Takie ubezpieczenie na życie, wykupione minimalnie na czas trwania umowy kredytowej, warto wykupić nawet wówczas, gdy bank tego nie wymaga. Niewielka kwota miesięczna składki ubezpieczeniowej zdecydowanie sprzyja wyborowi takiego rozwiązania. Można być wtedy pewnym, że po ewentualnej nagłej śmierci bliscy nie będą musieli ani wyprowadzać się z domu, ani nie odziedziczą po osobie zmarłej jej długów i nie będą musieli spłacać kredytu. Ale polisa na życie to nie tylko zabezpieczenie w przypadku kredytowania nieruchomości. Może się okazać przydatna, gdy pragnie się zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci, ich dalszą edukację i wykształcenie. Wybierając polisę na życie, ubezpieczony pokazuje, że kocha swoją rodzinę i potrafi zapewnić jej godną przyszłość w każdych warunkach!Czy polisa się opłaca?

Polisa na życie jest produktem ubezpieczeniowym występującym w różnych wariantach. W przypadku każdej osoby wnioskującej o ubezpieczenie wyliczana jest kalkulacja ryzyka niezbędna do tego, aby określić wysokość sumy ubezpieczenia oraz wysokość składki. Każda osoba ubezpieczająca się wyraża nadzieję, że w ciągu najbliższych wielu lat nie przytrafi jej się nic złego, co skutkowałoby utratą płynności finansowej przez jej najbliższych. Nie da się jednak wykluczyć takiej opcji. Im wyższy wariant ubezpieczenia zostanie wybrany, tym wyższa będzie składka na tę polisę. Jednak również suma ubezpieczenia wzrośnie wówczas do odpowiednio wysokiej kwoty. Najkorzystniejsze są wysokie warianty ubezpieczenia, opiewające na spore sumy i obejmujące bardzo szeroki zakres ubezpieczenia. Warto pamiętać o tym, że im szerszy zakres ubezpieczenia zostanie wybrany, tym łatwiej jest w przyszłości ubiegać się o uzyskanie świadczenia z tego tytułu. Zdecydowanie opłacanie polisy na życie, której ceny zaczynają się nawet od 40 złotych miesięcznie, jest zabiegiem opłacalnym. Dobrze jest dbać o swoje zdrowie i nie narażać niepotrzebnie własnego życia, ale jeszcze lepiej jest wykupić polisę i mieć pewność, że tam, gdzie nie udało się nam zatroszczyć o swoje życie, tam uda się zatroszczyć o komfort materialny najbliższych. Oczywiste jest, że w przypadku nagłej śmierci żadne pieniądze nie zwrócą bliskim obecności ukochanej osoby. Jednak ewentualne gigantyczne wydatki związane z pogrzebem oraz przejęcie kredytów i długów to dodatkowe obciążenie, z którym bardzo trudno jest się mierzyć po śmierci bliskiej osoby i którego nikt nie powinien przeżywać.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl