Jak dobrać odpowiedni kołnierz ortopedyczny?


Jak dobrać odpowiedni kołnierz ortopedyczny?
2018-08-07
Siedzenie, praca przed komputerem i brak ruchu zwiększają ryzyko problemów kręgosłupa, dziś nazywanego przez lekarzy chorobą cywilizacyjną.

Segment szyi jest szczególnie narażony na uszkodzenia, a związane z tym dolegliwości nie są już związane wyłącznie z osobami starszymi. Tutaj będą potrzebne kołnierze ortopedyczne, która stała się jednym z najpopularniejszych sposobów regeneracji kręgosłupa, będzie niezbędna do prawidłowej rehabilitacji. Kołnierz ortopedyczny ma na celu ochronę pacjenta w przypadku uszkodzenia szyj i zapobiegnięcie dalszemu uszkodzeniu tej części kręgosłupa i rdzenia kręgowego.

Zewnętrzna część kołnierza ortopedycznego, składająca się z powłoki polietylenowej, jest przez nią kształtowana, a wewnętrzna część, składająca się z pianki, musi być wygodna dla użytkownika. Czas noszenia kołnierza jest zazwyczaj określany indywidualnie dla każdego przypadku i zależy od stopnia urazu. Okres unieruchomienia tej części kręgosłupa wynosi zazwyczaj 6 tygodni, czemu towarzyszy rehabilitacja i ćwiczenia fizyczne. Sprzęt ortopedyczny można nawet zamówić w sklepie ortopedycznym. Na rynku dostępnych jest wiele typów kołnierzy, które spełniają potrzeby pacjentów. W Polsce istnieją również popularne egzemplarze, które można ponownie zainstalować po odpowiednim wyczyszczeniu i dezynfekcji. Praktyka ta jest jednak coraz rzadziej stosowana. Kołnierze ortopedyczne stosowane do rehabilitacji i transportu rannych pacjentów. Doskonale dopasowują się do każdego i koordynują współpracę pomiędzy szyją i tułowiem. Dwuczęściowa konstrukcja doskonale dopasowuje się do potrzeb pacjenta, uśmierza ból, a także umożliwia obrazowanie rezonansem magnetycznym.

Liczne otwory zapewniają stały dopływ powietrza do organizmu pacjenta. Sztywne kołnierze są stosowane w leczeniu schorzeń mięśni szyi, zmian zwyrodnieniowych oraz w przypadku deformacji segmentów szyi. Odpowiednia sztywność zapewnia unieruchomienie części ciała pacjenta. Miękka pianka zapewnia doskonałe podparcie podbródka. Sztywne kołnierze wyposażone są również w samoprzylepne pasy, które pozwalają na ich dopasowanie do potrzeb poszkodowanego. Nie tylko właściwy wybór, ale także właściwe dopasowanie i użytkowanie ułatwi rehabilitację.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl