Jak chronić skórę przed słońcem?


Jak chronić skórę przed słońcem?
2020-06-30
Pięknie opalona a jednocześnie zdrowo wyglądająca skóra to cel, do którego dąży wielu z nas. Opalając się na słońcu często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak szkodliwy wpływ może mieć promieniowanie słoneczne na naszą skórę. Jak uchronić się przed niekorzystnym działaniem słońca?
Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.


Ochrona skóry na urlopie 

Ciepłe, letnie dni zachęcają do wakacyjnych wyjazdów i spędzenia urlopu np. nad morzem czy chociażby nad jeziorem. Długotrwały pobyt na słońcu jest dla naszej skóry poważnym wyzwaniem. Szkodliwe promieniowanie przenika nawet do głębszych warstw skóry uszkadzając jej delikatną strukturę, osłabiając mechanizmy obronne i prowadząc do starzenia się. Słońce jest najbardziej aktywne w godzinach 11-15 i wtedy jego działanie jest najsilniejsze. Warto jednak wiedzieć, że promieniowanie słoneczne oddziałuje na skórę również poza tymi godzinami, a nawet w pochmurne dni! Pamiętajmy, że promienie nadal docierają do nas nawet wtedy, kiedy przebywamy w cieniu. Dlatego konieczne jest stosowanie dodatkowej ochrony w formie kremów z odpowiednio dobranym filtrem. Dobre kremy z filtrem

Jeśli planujesz dłuższy pobyt na słońcu, stosuj filtry z ochroną na poziomie 30, a nawet 50 UV. Niestety wszystkie kremy z filtrem zapewniają ochronę zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Warto na to zwrócić uwagę przed zakupem właściwego kosmetyku! Istotne znaczenie mają również składniki znajdujące się w kremie. Wiele kosmetyków, szczególnie tych z niższej półki, zawiera substancje o szkodliwym wpływie na skórę. Do kontrowersyjnych składników należy między innymi zaliczający się do filtrów chemicznych oktokrylen, którego można znaleźć w wielu popularnych, tanich kosmetykach przeciwsłonecznych. Przed zakupem kremu z filtrem, warto dokładnie przeanalizować jego skład i wybrać taki kosmetyk, który zapewni kompleksową ochronę i zadba o dobrą kondycję skóry nawet podczas słonecznych dni.Zadbaj o piękną skórę podczas urlopu i nie tylko

Dobrej jakości kosmetyki przeciwsłoneczne pozwalają dłużej przebywać na słońcu, jednakże wciąż nie zapewniają pełnej ochrony. Najlepszym sposobem na ochronę skóry jest regularne stosowanie filtrów, a jednocześnie unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce i osłanianie ciała przewiewnymi ubraniami z naturalnych tkanin w jasnych kolorach. 

Chcesz poznać więcej informacji na temat pielęgnacji skóry, odkryć sprawdzone zabiegi pielęgnacyjne lub zasięgnąć porady ekspertów z dziedziny dermatologii? Zachęcamy do odwiedzenia strony Projektskora.pl. Znajdziesz tu mnóstwo specjalistyczne porady oraz propozycje profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Projektskora.pl to cenne źródło informacji dla każdego, kto pragnie kompleksowo zadbać o swoją skórę i zapewnić jej piękny wygląd!


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl