Implanty zębowe - co warto wiedzieć przed wyborem?


Implanty zębowe - co warto wiedzieć przed wyborem?
2020-01-11
Chirurgia stomatologiczna to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Dzięki wprowadzaniu nowych technologii i technik produkcji obecnie dostępne protezy zębowe i implanty zapewniają efekt równy posiadaniu naturalnych zębów.

Jeżeli z jakichś powodów potrzebujemy zapełnić wolna przestrzeń pomiędzy zębami, mamy dziś naprawdę wiele możliwości: implanty zębowe z różnych materiałów; od metalu po porcelanę. Jednorazowe założenie implantów zazwyczaj jest rozwiązaniem na całe życie, dlatego warto wiedzieć jak je wybrać.Czym jest implant zęba?

Implant zęba to najnowsze rozwiązanie w dziedzinie sztucznego uzębienia. Pozwalają nam na zastąpienie braków w uzębieniu i znów cieszyć się olśniewającym uśmiechem i wygodą. Implant zębowy składa się ze sztucznego, najczęściej tytanowego korzenia oraz korony, czyli sztucznego zęba. Aby taki implant mógł zostać umieszczony „na stałe”, zazwyczaj konieczne jest przejście kilku etapów jak np. wszczepienia implantu, wbudowaniu korony oraz wkręcenia śruby. Sam zabieg wszczepienia implantu trwa od kilkudziesięciu godzin do nawet kilku godzin. Jest jednak bezbolesny, ponieważ odbywa się pod znieczuleniem. Na cały proces wszczepienia składają się jednak także kilkumiesięczna integracja śruby z kością. Dzięki dobrze założonemu implantowi zębowemu, patrząc na swoje zęby, nie powinniśmy widzieć żadnej różnicy pomiędzy sztucznym a naturalnym uzębieniem.  Działa to jednak w dwie strony, ponieważ po założeniu implantów musimy o nie dbać w takim samym stopniu, jak o normalne uzębienie.Jakie są rodzaje implantów zęba?

Implanty zębów różnią się od siebie głównie ceną, która jest zależna od materiału wykonania.  Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest tytan, z którego buduje się korzeń sztucznego zęba. Większy wybór mamy w przypadku wyboru materiału tworzącego korzeń zęba. Najtańszą opcją jest zazwyczaj metalowa korona, która odróżnia się wyglądem od pozostałych zębów. Bardziej estetycznymi opcjami są korony akrylowe oraz porcelanowe. Korony porcelanowe charakteryzują się największą wytrzymałością, elastycznością i najbardziej zbliżonym do reszty zębów kolorem, jednak przeszkodą w wyborze może być wysoka cena.Jakie implanty zębowe wybrać?

Jak widać, protetyka stomatologiczna oferuje bardzo wiele opcji. Warto mieć również na uwadze, że wybór jest czasem podyktowany opcjami, które oferuje klinika stomatologiczna. Wybór powinien być dostosowany do naszych możliwości budżetowych, jednak z drugiej strony warto mieć na uwadze to, że inwestycja w implanty wyższej jakości to inwestycja na lata, która zapewni komfort i estetyczny wygląd.

Soldent - klinika implantologiczna.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl