Ferie zimowe z Barborą – czas dla dzieci i rodziców!


Ferie zimowe z Barborą – czas dla dzieci i rodziców!
2023-02-15
Ruszyła ostatnia tura ferii zimowych w Polsce. Dzieciaki chętnie odpoczną od szkoły i sprawdzianów i jest szansa, że więcej czasu będą spędzać na świeżym powietrzu. To też dobry czas na pogłębianie rodzinnych relacji.

Sanki, narty, planszówki, zoo, basen, kręgle czy czytanie ulubionych książek – to tylko niewielki wycinek tego, co dzieci mogą robić w czasie przerwy semestralnej. I tak powinno być. To czas na relaks i wyjście poza ramy codziennej szkolnej rutyny, obowiązków i porannego wstawania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

 

To też idealny moment na pogłębianie rodzinnych relacji, nawet jeśli rodzice nie mają w tym czasie urlopu i wszyscy w ferie zostają w domu. Warto przymknąć oko na wylegiwanie się w łóżku, czy późniejsze godziny udania się na spoczynek. Zamiast patrzeć na zegarek i pilnować godzin, lepiej pograć w planszówki, zjeść wspólnie kolację i porozmawiać o tym, na co zazwyczaj nie ma czasu. Być może w trybie szkolnym rzadko mamy okazję wspólnie zasiąść do stołu, a to z pewnością momenty, które nasze dzieci zapamiętują na długo.

 

Ferie to jednak 2 tygodnie wolnego dla uczniów, a często także dla ich rodziców. To wystarczający czas na rozregulowanie standardowego trybu, zarówno w kontekście rytmu dnia, jak i pór jedzenia, a często także jakości i ilości spożywanych potraw mówi ekspert Barbora, dietetyk, specjalista ds. zdrowego żywienia, i dodajeJako dietetyk polecam, żebyśmy sobie i naszym dzieciom nie fundowali rewolucji, a raczej pilnowali podstawowego rytmu dnia. To szczególnie ważne w przypadku, gdy wyjeżdżamy poza miejsce zamieszkania. Warto wówczas tak planować dzień, by zachować standardowe pory spożywania posiłków, a przynajmniej tych głównych, jak śniadanie, obiad i kolacja. Oczywiście jestem jak najbardziej za tym, żeby pozwolić sobie i dziecku na dłuższe spanie, aby także poświętować, spróbować czegoś innego, zjeść coś „na mieście”, ale wszystko z umiarem. Codzienne podjadanie wysoko przetworzonych przekąsek, słodyczy, chipsów itp. nie obędzie bez konsekwencji. Takie jedzenie jest bezwartościowe, nie ma walorów odżywczych, witamin czy składników mineralnych, więc nie da dziecku energii i siły na zabawę, co najwyżej na poleżenie przed telewizorem. Jeśli do tego nie spędzamy ferii w ruchu, to w ciągu dwóch tygodni można już niestety przytyć. Poza tym po takim czasie trudno będzie też wrócić na właściwe tory.

 

Prawdziwe oscypki online

 

Dla rodziców dzieci w wieku szkolnym czas ferii zimowych może być nie lada wyzwaniem pod kątem organizacyjnym. Dlatego warto korzystać ze wszystkich możliwych udogodnień. Jednym z nich jest realizowanie zakupów spożywczych przez Internet. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim oszczędność czasu. Złożenie zamówienia trwa zaledwie kilka minut, a zakupy mogą być dostarczone nawet tego samego dnia. Dodatkowo w czasie ferii warto wypróbować nowe potrawy, aby podkreślić ten wyjątkowy czas. Na stronie jednego z internetowych sklepów spożywczych – Barbora.pl – oprócz produktów spożywczych i artykułów codziennego użytku znajdują się także przepisy. Rodzice najmłodszych dzieci mogą pobrać tematyczną kolorowankę, a nawet zainspirować się, jak spędzić rodzinny czas.

 

Materiał powstał we współpracy marki Barbora z dietetykiem i specjalistą ds. żywienia człowieka – Magdaleną Jarzynką-Jendrzejewską, www.dietosfera.pl

 

Więcej informacji: www.barbora.pl


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Aniaitbc

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl