Dobre ubezpieczenie to podstawa działania placówki medycznej


2018-03-06
,,Afera szczepionkowa” jest mocno komentowana przez wszystkich i wpływa niekorzystnie na wizerunek środowisk medycznych. Prozaiczny powód – brak prądu – spowodował, że branża musi się obecnie zmierzyć z dużą falą niekorzystnych komentarzy.

Ubezpieczenie leków od zniszczenia wskutek nieutrzymania wymaganej temperatury mogłoby zapobiec podobnym sytuacjom. Dobrze ubezpieczony przedsiębiorca nie musiałby wybierać pomiędzy bezpieczeństwem pacjenta a utratą zysku. Na rynku są dostępne odpowiednie polisy, które pokryją koszty zniszczonych towarów, czy innych zdarzeń związanych ze stratami dla przedsiębiorców.

Na początku lutego opinią publiczną wstrząsnął artykuł jednego z ogólnopolskich dzienników opisujący fakt podawania pacjentom w województwie lubuskim szczepionek przeznaczonych do utylizacji. Według autorów publikacji preparaty były przechowywane w niewłaściwej temperaturze z powodu przerw w dostawie prądu wywołanych burzami i wichurami. Tzw. ,,afera szczepionkowa” odbiła się szerokim echem w mediach tradycyjnych i społecznościowych i zdecydowanie nadszarpnęła wizerunek służby zdrowia.

Inspekcja Farmaceutyczna przeprowadziła w całym województwie lubuskim kontrolę gabinetów, przychodni i szpitali w tym zakresie. Kontrola wykazała, że tysiące szczepionek należy poddać utylizacji, gdyż nie były przechowywane w odpowiednich warunkach. Inspektorzy ustalili też, że w niektórych placówkach podano pacjentom szczepionki, które przez brak prądu przez kilkanaście godzin pozostawały poza optymalnym zakresem zalecanej do ich przechowywania temperatury.

Ubezpieczenie leków od zniszczenia wskutek nieutrzymania wymaganej temperatury mogłoby zapobiec całej sytuacji. Polisa pokryłaby ewentualne straty placówek i zabezpieczyła pacjentów. Oferowane przez nas ubezpieczenie INTER Partner pozwala dostosować poziom ochrony do specyficznych wymogów apteki, przychodni czy szpitala  mówi Joanna Kaczanowska, Kierownik Biura Ubezpieczeń Majątkowych w TU INTER Polska S.A.

Ubezpieczenie leków od zniszczenia to tylko niewielka część pakietu INTER Partner. W ramach ubezpieczenia otrzymasz odszkodowanie na naprawę sprzętu medycznego uszkodzonego na skutek awarii czy na naprawę sprzętu elektronicznego zniszczonego wskutek przepięcia. Wszystko zależy od tego jakie elementy ochrony zostaną włączone do polisy, a wybierać można z ponad 50 klauzul specjalistycznych. Wysokie sumy ubezpieczenia – aż do 125 mln zł – zapewniają ochronę na wypadek dużych szkód.

Firmy działające w branży medycznej mają swoje specyficzne potrzeby ubezpieczeniowe. Przykładowo, zarządzając apteką zatrudniamy kilka osób, codziennie przyjmujemy dostawy leków, posiadamy kosztowne wyposażenie w postaci lodówek, lad sklepowych, komputerów, kas fiskalnych. W tym przypadku najlepiej skorzystać z oferty pakietowej INTER Partner, obejmującej między innymi OC aptekarzy oraz techników farmacji. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje tu szkody wynikające z przygotowania leków recepturowych oraz wydania niewłaściwego lub przeterminowanego leku. W pakiecie znajduje się także OC podmiotów realizujących czynności z zakresu zaopatrzenia w środki pomocnicze i wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi, posiadających umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Warto również wykupić klauzulę z tytułu pokrycia kosztów: utylizacji uszkodzonych leków, strat z tytułu braku możliwości uzyskania refundacji sprzedanych leków refundowanych lub wyrobów medycznych, powstałych w wyniku zniszczenia dokumentów będących podstawą refundacji dodaje Joanna Kaczanowska z TU INTER Polska S.A.

Więcej informacji na www.interpolska.pl


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Karolina

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl