Czym jest kolagen i za co jest odpowiedzialny w organizmie. Zaproszenie na live z udziałem ekspertów


Czym jest kolagen i za co jest odpowiedzialny w organizmie. Zaproszenie na live z udziałem ekspertów
2022-10-12
Już 13 października odbędzie się wydarzenie online poświęcone kolagenom. W trakcie live’u eksperci opowiedzą o działaniu suplementu i odpowiedzą na wszelkie pytania uczestników. Organizatorem wydarzenia jest OSAVI – polska marka suplementów diety premium.

Jesień, po wyczerpującym lecie, jest okresem, kiedy zaczynamy dbać o nasze zdrowie. Uzupełniamy niedobory i wzmacniamy nasz organizm przed nadchodzącą zimą oraz towarzyszącymi jej infekcjami. Zdrowie to również profilaktyka i proaktywne wsparcie naszego organizmu. Warto w tych kwestiach poznać zdanie ekspertów, a wszelkie pojawiające się wątpliwości konsultować ze specjalistami. Tych, którzy chcą posłuchać przedstawicieli farmacji i dietetyki, mówiących o suplementacji kolagenami o szerokim spektrum działania od włosów, aż po kości i ścięgna, zapraszamy już w ten czwartek na wydarzenie online.

 

Eksperckim okiem o kolagenach

Live poprowadzą eksperci z dziedziny farmacji i dietetyki: mgr farm. Maciej Jaskólski – Dyrektor Rozwoju Produktu OSAVI oraz Karolina Gołaś – dietetyk z 7-letnim doświadczeniem i autorka bloga Analityka Dietetyczna. Wydarzenie odbędzie się w formie transmisji na żywo na profilu OSAVI na Instagramie 13 października o godzinie 18:30. W czasie live’u eksperci opowiedzą, m.in. czym jest kolagen, za co jest odpowiedzialny w naszym organizmie, która z jego form ma najlepsze działanie, a także odpowiedzą na pytania uczestników spotkania.

 

Najnowsza seria kolagenów

Kolageny cieszą się w ostatnim czasie rosnącą popularnością – w samym 2022 r. w bazie Pubmed pojawiło się blisko tysiąc publikacji na ich temat. W nowej linii Advanced od polskiej marki premierowo ukazały się cztery suplementy, pierwszym z nich jest hydrolizowany kolagen typu I & III, zawierający 18 aminokwasów. W serii znajduje się także kolagen na włosy, skórę i paznokcie, którego zadaniem jest ich wzmocnienie oraz uelastycznienie, a także kolageny na stawy i kości oraz ścięgna i więzadła, które z jednej strony powstały z myślą o osobach aktywnych fizycznie, z drugiej jednak będą dobrym wsparciem dla organizmu po kontuzjach i urazach oraz dla seniorów.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rocket Science Communications
http://

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Paulina, 2022-10-17 09:55:20

    Kolagen jest bardzo potrzebny naszej skórze, dlatego ja regularnie używam kolagenu w żelu z NanoCosmetics. Jest dobry i skuteczny. Skóra robi się jędrniejsza i bardziej elastyczna.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl