Czym charakteryzują się wyciskarki do soków?


Czym charakteryzują się wyciskarki do soków?
2018-07-04
Wszystkie wyciskarki wyciskają sok owocowy i warzywa, ale nie wszystkie są w stanie wycisnąć je z małych owoców, takich jak poziomki albo z roślin liściastych, takie jak pokrzywa, mięta lub zboża.

Nie każda z nich jest w stanie wycisnąć z tych produktów soki o wysokiej wartości odżywczej bez utraty minerałów i witamin. Jeśli planujemy wycisnąć zdrowe i wartościowe soki z takich produktów, wybierajmy wyciskarki wolnoobrotowe. Dzięki tego typu urządzeniom mamy możliwość spożywania świeżych soków owocowych, które posiadają wszystkie wartości odżywcze.

Otrzymane soki zawierają miąższ. Zaletą wyciskarek jest również to, że nie napowietrzają soku, dzięki czemu nie muszą być one spożywane natychmiast po wyciśnięciu. Takie wyciskarki owoców pozwalają również na homogenizację owoców, czyli produkcję pianki. Zaletą tych urządzeń jest niewątpliwie łatwość czyszczenia, ponieważ wymaga go tylko pojemnik na miazgę. Są urządzeniami o stosunkowo niskiej prędkości, więc działają wolniej, ale bez utraty witamin i minerałów. Przenośne urządzenia tego typu są zadziwiająco lekkie, kompaktowe i wygodne. Przeznaczone są one jednak głównie do wyciskania soków z niewielkich ilości surowca, głównie warzyw i ziół. Są one zaprojektowane specjalnie dla osób, które często podróżują i chcą mieć to urządzenie przez cały czas. Urządzenia z pojedynczą śrubą są dostępne w dwóch modelach, z ostrzami i bez ostrzy. Warto wiedzieć, że te wyposażone w ostrza działają szybciej.

Ponadto, do wyciskarek można dodać dodatkowe elementy, które mogą posłużyć na przykład do przygotowywania lodów. Są one uważane za najlepsze i najbardziej skuteczne. Wadą tych urządzeń jest jednak czasochłonne przygotowywanie soków. Kupując w sklepie nową wyciskarkę, warto zwrócić uwagę na wielkość pojemnika na sok, który wynosi od 0,2 do 1 litra. Aby wycisnąć sok dla więcej niż jednej osoby, należy kupić urządzenie z pojemnikiem o wartości co najmniej 0,5 litra. Ważny jest również materiał, z którego te pojemniki są wykonane. Dzban powinien być przezroczysty. Większość wytłaczarek jest wykonana z tworzywa sztucznego. Warto jednak wiedzieć, że bardziej trwałe modele są wzmocnione elementami stalowymi, więc jeśli chcemy trwały model, powinniśmy zwrócić na to uwagę.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl