Czy współpraca lekarza i farmaceuty jest możliwa? Studenci debatowali w Poznaniu


Czy współpraca lekarza i farmaceuty jest możliwa? Studenci debatowali w Poznaniu
2018-04-26
Dobre stosunki na linii lekarz-farmaceuta to przede wszystkim szansa na zwiększenie efektywności leczenia pacjentów.

W Poznaniu, studenci farmacji i kierunku lekarskiego mieli okazję dyskutować na temat współpracy przedstawicieli obu tych zawodów, podczas trzeciej już debaty, zorganizowanej w ramach 4. edycji programu „Recepta na sukces. O współpracy lekarza i farmaceuty”.

Nawiązanie pozytywnej relacji między lekarzem a farmaceutą to jedna z szans pozwalających na zwiększenie jakości opieki nad pacjentem, ale także oszczędności dla systemu opieki zdrowotnej. Na drodze do profesjonalnej współpracy obu tych grup zawodowych stoi jednak szereg problemów i wyzwań, które należy pokonać. W związku z tym, 10 kwietnia w Poznaniu, studenci podjęli m.in. próbę zburzenia stereotypów na temat lekarzy i farmaceutów. Przedstawili również swoje oczekiwania względem współpracy na linii lekarz-farmaceuta i skonfrontowali je z sytuacją, jaka obecnie panuje w polskiej służbie zdrowia i na uczelniach medycznych, przygotowujących ich do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej. Studenci podkreślili także istotę budowania pozytywnej relacji pod przyszłą współpracę między wszystkimi kierunkami okołomedycznymi już na etapie studiów. Zwrócili też uwagę na brak odpowiednich przepisów, które pozwoliłyby na zatrudnienie farmaceutów na oddziałach szpitalnych, co stanowi jedną z istotnych przeszkód wprowadzenia opieki farmaceutycznej.

Tym razem, w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kierunku lekarskiego oraz farmacji z Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy, Szczecina oraz Zielonej Góry. Debatę tradycyjnie poprowadził Marcin Olkowicz, trener i wykładowca Collegium Civitas, prelegent 3. edycji „Recepty na sukces”, który po raz kolejny wspierał studentów w rozmowach.

Wnioski zebrane ze wszystkich trzech debat, które odbyły się kolejno w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, posłużą jako punkt wyjścia dla organizacji finałowego spotkania programu, które odbędzie się już 19 maja w Bydgoszczy.

Spotkania z cyklu „Recepta na sukces” organizowane są już po raz czwarty. Tegoroczna edycja jest w całości poświęcona efektywnej współpracy lekarza i farmaceuty. Uczestnicy programu otrzymają cenne wskazówki, dotyczące skutecznej komunikacji, które pomogą im w podejmowaniu korzystnej współpracy. Inicjatorem programu jest firma Gedeon Richter.

Więcej informacji na stronie „RECEPTY na sukces w farmacji” na Facebooku.

* * *

O Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.

Gedeon Richter to jedna z największych firm sektora farmaceutycznego w Europie. Zajmuje się produkcją, badaniami i rozwojem leków. Gedeon Richter, jako inicjator programu „Recepta na sukces w farmacji”, ma na uwadze rozwój młodych osób, wkraczających na ścieżkę zawodową w obszarze farmacji. 

Nadesłał:

RedNacz

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl