Czy nafta kosmetyczna uratuje Twoje włosy?


Czy nafta kosmetyczna uratuje Twoje włosy?
2018-10-26
Nafta kosmetyczna wciąż zajmuje zaszczytne miejsce na półkach sklepowych, pośród produktów polecanych do pielęgnacji włosów. Czy jednak faktycznie jest w stanie poprawić kondycję włosów, nie szkodząc im i przynosząc pożądane efekty?

Nafta kosmetyczna i jej działanie

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że nafta kosmetyczna to substancja pochodzenia chemicznego. Dokładniej mówiąc, mamy do czynienia z olejem parafinowym, który jest otrzymywany z ropy naftowej. Co za tym idzie, nafty kosmetycznej nie można stosować „bezkarnie”. Zbyt częste aplikowanie na włosy, w nadmiernych ilościach, zamiast przynieść pożądane efekty, szkodzi włosom, ale i skórze głowy.

Prawdą jest, że nafta kosmetyczna nadaje połysku i blasku włosom, ponadto redukuje efekt puszenia się i jest w stanie dodać objętości. Dzieje się tak za sprawą działania na zewnętrzną warstwę włosów. Nafta kosmetyczna zachowuje się niczym emolient, tworząc powłokę ochronną, a ta sprawia, że do wnętrza włosa znacznie trudniej dostają się szkodliwe substancje pochodzące ze środowiska.Niwelowanie powszechnych problemów z włosami

Nasze kosmyki są narażone na działanie wiatru, mrozu, silnego słońca, i to właśnie przed nimi jest w stanie ochronić nafta kosmetyczna. Poza efektem nabłyszczania, zmiękcza i wygładza włosy, ponadto domyka łuskę włosa, dlatego problem chociażby rozdwojonych końcówek, zdaje się być mniej zauważalny. Nafta kosmetyczna wykazuje działanie antystatyczne, stąd można pozbyć się efektu naelektryzowanych włosów, a jej stosowanie ułatwia także rozczesywanie włosów.Problemy ze skórą głowy i włosami

Łupież to choroba, która zaczyna się od skóry głowy. Mitem jest jednak, że nafta kosmetyczna radzi sobie z tego typu schorzeniami. Wykazuje korzystne działanie pielęgnacyjne, ale tylko na zewnętrzną strukturę włosa, poprawiając wygląd i kondycję włosów przesuszonych, łamliwych, puszących się. Nie powinno się jej stosować na włosy, które są zniszczone od wewnątrz, a tym bardziej na problematyczną skórę głowy.

Jej zbyt częste stosowanie i w źle dobranych proporcjach, może powodować podrażnienie skóry głowy i pogorszenie kondycji włosów. Aby osiągnąć efekty pielęgnacyjne, ochronne, poprawy wyglądu włosów, należy ją stosować maksymalnie 2 razy w tygodniu, nakładając na suche włosy i pozostawiając na 10 minut.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl