Czy da się usunąć każdy rodzaj blizn?


Czy da się usunąć każdy rodzaj blizn?
2019-01-22
Blizny powodują dyskomfort psychiczny, szczególnie jeśli znajdują się w widocznym miejscu. Każdy, kto posiada taki problem, szuka rozwiązań i sposobów, by zminimalizować jego widoczność lub całkowicie go usunąć. Obecne rozwiązania dają szerokie możliwości.

Każda blizna wygląda inaczej

Wśród podziału blizn wyróżnia się również te ze względu na pochodzenie. Wszystkie różnią się od siebie wyglądem z natury, jednak wpływ na ich stan mają również indywidualne uwarunkowania genetyczne oraz to, jak przebiegają procesy gojenia się w organizmie.

Blizny pooperacyjne powstają jak sama nazwa wskazuje na skutek interwencji chirurgicznych. Ich rozległość zależy przede wszystkim od zakresu przeprowadzanej operacji. Są dość widoczne, mimo że z czasem nieco bledną. Blizny po cesarskim cięciu początkowo mają kolor intensywnie różowy lub czerwony. Z upływem czasu, jeśli oczywiście proces gojenia się rany przebiega bez komplikacji, blizna staje się jasna, jej kolor zbliżony jest do koloru skóry, więc jest niemal niewidoczna. Blizny poparzeniowe to rodzaj blizn, które często są rozległe i bardzo widoczne. Początkowo są czerwone i wypukłe, z czasem ich kolor jaśnieje, jednak nie znikają zlewając się z kolorem skóry, ponieważ ich struktura sprawia, że je widać.Usuwanie blizn, a ich pielęgnacja

Kluczową rolę w widoczności blizn odgrywa ich pielęgnacja już od samego początku. Blizna świeża jest elastyczna, dzięki czemu łatwiej jest ją korygować. Pielęgnacja blizny rozpoczyna się już tuż po powstaniu rany – codzienne odkażanie pozwala uchronić przed infekcją. Kiedy rana jest zagojona, należy zadbać o to, by nie przekształciła się w bliznę przerostową. Żele i plastry silikonowe na sutricon.pl to skuteczny sposób na to, by zapobiec powiększaniu się blizny. Choć nie każdy rodzaj blizn da się usunąć – najtrudniejszym przypadkiem są blizny poparzeniowe, to jednak widoczność większości z nich można skutecznie zmniejszyć, a co za tym idzie, zminimalizować również dyskomfort psychiczny.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl