Beiersdorf - producent NIVEA - rozszerza swój międzynarodowy program wsparcia o kwotę 50 mln EURO


Beiersdorf - producent NIVEA - rozszerza swój międzynarodowy  program wsparcia o kwotę 50 mln EURO
2020-04-01
29 marca br. koncern Beiersdorf powołał międzynarodowy program wsparcia finansowego o wartości 50 milionów euro. Ma on na celu wsparcie lokalnych społeczności w walce z pandemią COVID-19.

„Minęły dwa miesiące odkąd przekazaliśmy pierwsze dofinansowanie dla Wuhan. Od tego czasu COVID-19 przerodził się w globalny kryzys, w który wszyscy jesteśmy zaangażowani. Chcemy skoncentrować nasz wkład na kilku szczególnie potrzebujących grupach w naszych społecznościach, aby je wesprzeć i przyczynić się do zwiększenia ochrony i bezpieczeństwa” – powiedział Stefan De Loecker, CEO Beiersdorf.

 Dlatego koncern Beiersdorf przeznaczy 50 milionów euro na pomoc w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi, szczególnie w epicentrach choroby, a także w regionach o osłabionym publicznym systemie opieki zdrowotnej. Koncern będzie współpracować z organizacjami międzynarodowymi, a także z władzami lokalnymi, aby zapewnić wsparcie potrzebującym.

 Wśród wdrożonych oraz planowanych działań są:

·         Przekazanie 1 000 000 litrów środków dezynfekujących. Beiersdorf uruchomił w swoich fabrykach na pięciu kontynentach produkcję ww. środków, podwajając jednocześnie swoją ilościową deklarację złożoną dwa tygodnie temu.

   Dostarczenie co najmniej 5 000 000 produktów NIVEA do pielęgnacji skóry i dłoni personelowi medycznemu na całym świecie.

·     Dostarczenie co najmniej 5 000 000 produktów NIVEA do pielęgnacji skóry i dłoni personelowi medycznemu na całym świecie.

·         Bezpośrednie wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych, zarówno organizacji międzynarodowych, jak lokalnych partnerów, którzy obecnie borykają się z poważnymi wyzwaniami.

 „To historyczny kryzys o wyjątkowej skali. Jesteśmy przekonani, że walka z COVID-19 wymaga znacznie większego wysiłku i współpracy. Nasz program wsparcia nazwaliśmy „Care Beyond Skin”. Wyraża on zaangażowanie wykraczające poza naszą podstawową działalność – czyli troskę i dbanie o skórę – przy maksymalizacji naszego wkładu”, dodaje Stefan De Loecker.

 Dotychczas, lokalnie, NIVEA Polska oraz Beiersdorf Manufacturing Poznań przekazały potrzebującym instytucjom już kilkanaście tysięcy sztuk produktów. Wśród placówek są szpitale, laboratoria oraz grupy pomocowe zlokalizowane głównie w Poznaniu i Wielkopolsce, gdzie mieści się polska siedziba firmy. Wsparcie otrzymał również szpital MSWiA w Warszawie. Wysyłki do potrzebujących pomocy ośrodków są na bieżąco organizowane, firma nawiązuje współpracę z kolejnymi instytucjami.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Martyna Bierut

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl