Avenida Poznań dla kobiet zaświeci na różowo


2019-01-17
21 stycznia Avenida Poznań zaświeci na różowo.

Poznańskie centrum handlowe chce w ten sposób wyrazić solidarność z kobietami chorującymi na nowotwór szyjki macicy i tym samym wesprzeć projekt Pink Lips (ang. Różowe Usta), czyli akcję edukacyjną organizowaną w trakcie Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (21-27 stycznia). W Poznaniu projekt ten odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznań.

To już kolejny raz, gdy włączamy się w akcję mającą na celu podniesienie świadomości społeczeństwa. Fasada Avenidy zmieni swój kolor na różowy, aby okazać solidarność z kobietami chorymi na nowotwór szyjki macicy. Zmianą koloru naszej fasady chcemy także okazać wsparcie projektu edukacyjnego, który będzie realizowany w czasie Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy - mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Avenidy Poznań. 

Pink Lips Project to ogólnopolska akcja edukacyjna poświęcona tematyce profilaktyki „RSM”. Akcja po raz piąty jest organizowana przez członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W ramach projektu organizatorzy prowadzą szereg działań mających na celu popularyzowanie wiedzy na temat raka szyjki macicy oraz namawiają do profilaktyki. Każdego roku do akacji włączają się kobiety, które w czasie jej trwania malują swoje usta różową szminką.

 

Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl