ACATAR CONTROL SPRAY DO NOSA - LEK NA OSTRY NIEŻYT NOSA


ACATAR CONTROL SPRAY DO NOSA - LEK NA OSTRY NIEŻYT NOSA
2018-01-26
Karnawał z przyjaciółmi, nauka przed egzaminem… plany krzyżuje jedynie katar, który pojawiając się nagle i w intensywnej formie, burzy kilkudniowe lub nawet kilkutygodniowe przygotowania. Szukając szybkiego, ale długotrwałego ukojenia na ostry nieżyt nosa, warto sięgnąć po sprawdzony lek.

 

Przeczytaj również:

ACATAR CONTROL SPRAY DO NOSA – DLACZEGO PRZY LECZENIU KATARU WARTO POSTAWIĆ NA SUBSTANCJĘ NOWEJ GENERACJI – OKSYMETAZOLINĘ?

Święta z rodziną, karnawał z przyjaciółmi, nauka przed egzaminem… plany krzyżuje jedynie katar, który pojawiając się nagle i w intensywnej formie, burzy kilkudniowe
lub nawet kilkutygodniowe przygotowania. Szukając szybkiego, ale długotrwałego ukojenia na ostry nieżyt nosa, obok domowych sposobów, warto sięgnąć
po sprawdzony lek, który przynosząc ulgę w oddychaniu, zmniejszy jego następstwa – mowę nosową, łzawienie czy utratę węchu, za którą idzie też stępiony smak. A przecież nikt z nas nie chciałby go tracić na chwilę przed świętami.
????

Ostry nieżyt nosa to najczęściej choroba pochodzenia wirusowego. Cechuje
się głównie upośledzeniem drożności nosa w skutek obrzęku błony śluzowej
i pojawienia się bezbarwnej wydzieliny. Przez swoja formę prowadzi do nosowej mowy, tymczasowej utraty węchu i łzawienia.

Chociaż nasz organizm nieustannie produkuje i wydziela śluz w całym układzie oddechowym, staje się to uciążliwe dopiero podczas przeziębienia, grypy
czy obecności alergenów. Wszystkie te czynniki wywołują stan zapalny, który może prowadzić do powstania kataru. Obok niego może pojawić się uciążliwe kichanie, również wywołane przez zewnętrzne czynniki, takie jak substancje drażniące, bakterie, wirusy i alergeny.  

Nieżyt nosa obniża samopoczucie i osłabia koncentrację. Sprawia, że człowiek jest senny, a jego funkcje poznawcze są zaburzone. Taki stan może prowadzić do gorszych wyników w pracy, a nawet ryzyka wypadków drogowych. Zdarza się także, że kończy się innymi powikłaniami zdrowotnymi takimi jak zapaleniem zatok przynosowych czy zapaleniem ucha środkowego.

 

________________________________________________________________

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

________________________________________________________________

 

 

 

Rozwiązanie na nieżyt nosa

Acatar Control Spray na katar to szybki, i zapewniający długotrwały1 efekt lek na ostry nieżyt nosa, który zawiera sprawdzoną substancję czynną – oksymetazolinę, będącą nowocześniejszą pochodną ksylometazoliny.

Substancja nowej generacji

Zawarta  produkcie Acatar Control Oksymetazolina działa zdecydowanie szybciej od substancji starszej generacji (pierwsze efekty daje już po 25 sekundach), i przynosi ulgę nawet do 12 godzin. Jest też łagodniejsza dla aparatu śluzowo-rzęskowego2, a dzięki większemu powinowactwu do receptorów w śluzówce nosa, może być wykorzystywana klinicznie w mniejszym stężeniu.3 O połowę mniejsze stężenie substancji niż w przypadku ksylometazoliny prowadzi do uzyskania pożądanego efektu terapeutycznego.

 

Korzyści oksymetazoliny:

·         Działa już po 25 sekundach;

·         Ulga trwa nawet do 12 godzin;

·         Lepiej tolerowana przez pacjenta4.

 

Jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających szybszego i przynoszącego trwalsze efekty rozwiązania niż tradycyjne inhalacje i domowe sposoby. 1, 2, 3 … Weź oddech!


CENA: OK. 13,7 ZŁ 5

POJEMNOŚĆ: 15 ML (ok 300 dawek)

DO STOSOWANIA JUŻ PO 6 ROKU ŻYCIA

 

 

 

 


1.
ChPL leku Acatar Control, dotycząca początku działania już po 25 sekundach i utrzymywaniu się efektu nawet do 12 godzin.

2.Rhinology. 1993 Dec;31(4):151-3. The effect of different preparations of nasal decongestants on ciliary beat frequency in vitro, Deitmer T1, Scheffler R.

3 Haenish 2009 Fundamental & Clinical pharmacology.

4. 1 Rhinology 1993; 31; 151–153

5. Żródło: Pharma Expert, średnia cena detaliczna brutto, YTD 07.2017

_________________________________________________________________________________________________________________

Acatar Control. Oxymetazolini hydrochloridum 0,5 mg/ml (0,05%), aerozol do nosa, roztwór. Wskazania: Obrzęk błon śluzowych występujący w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleni błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Suche zapalenie błony śluzowej nosa (rhinitis sicca).Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o., 50-507 Wrocław, ul. Ziębicka 40

 

 

 

 

 

Nadesłał:

ajanczylik

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl