Rozstępom powiedz precz!
Zużyłaś setki kremów, wykonałaś dziesiątki zabiegów, a one dalej szpecą brzuch, biodra, uda lub biust. Rozstępy, czyli wrzecionowate pasma uszkodzonego kolagenu, to problem nie tylko kobiet w ciąży.
Pionierska maszyna
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
Rozstępy to nic innego jak popękane włókna kolagenowe, układające się poziomo w skórze. Wiązki kolagenu uszkadzają się na skutek nadmiernego wydzielania się hormonu stresu, czyli kortyzolu w organizmie. Jest on produkowany właśnie w okresie ciąży, dojrzewania oraz nadmiernego tycia.
Urządzenie wykorzystuje metodę frakcyjnej termolizy, - Pod wpływem wiązki promieni lasera frakcyjnego na centymetrze skóry powstają setki mikrokanalików - tłumaczy dr Agnieszka Bliżanowska, ekspert Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. - Promieniowanie dociera przez nie do skóry właściwej, stare włókna kolagenowe zostają uszkodzone, a w ich miejscu rozpoczyna się intensywna regeneracja, tzn. tworzą się nowe połączenia kolagenu oraz elastyny - dodaje. Intensywność produkcji budulca skóry można porównać tylko z rozwojem młodego organizmu, na przykład okresem wzrostu małego dziecka.
Frakcyjna metoda
Działa frakcyjnie, dzięki tej metodzie kolumny naświetlonych komórek są otoczone przez komórki zdrowe, co przyspiesza odbudowę włókien kolagenu i elastyny. Wiązka światła nieinwazyjnie penetruje skórę głębiej niż inne urządzenia (powyżej 1 mm). - To ważne, ponieważ im głębsze mikrokanaliki powstaną, tym więcej nowej tkanki wyprodukuje nasz organizm - wyjaśnia dr Edyta Engländer, dermatolog Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Dodatkowo wprowadza kilka mikrowiązek jednocześnie w jednym krótkim impulsie. Dzięki temu, że warstwa rogowa naskórka nie jest uszkodzona, a pacjent może zwykle wrócić do codziennych zajęć bez dłuższego dyskomfortu.
Wielostronne zastosowanie
Głowica laserowanie tylko skutecznie redukuje rozstępy. Jest także stosowana z dużym powodzeniem na inne blizny. Tutaj także dzięki naświetleniom uszkodzone tkanki skóry przechodzą proces koagulacji i są zastępowane nową tkanką. - Zabieg jest polecany na przykład kobietom po porodzie za pomocą cesarskiego cięcia. Pierwsze naświetlenie laserem można wykonać nawet w dniu zdjęcia szwów. Zabieg zajmie tylko kilka minut, a efekt będzie spektakularny - mówi ekspert WellDerm.
Działanie głowicy laserowej docenią także Ci, którym zależy na odmłodzeniu. Terapia anty-aging z wykorzystaniem tego urządzenia pozwoli na regenerację włókien kolagenowych i elastyny na niespotykanej dotąd głębokości. Efektem będzie napięta, pozbawiona przebarwień i wygładzona, czyli wyraźnie młodsza skóra.
Szybko i bezpiecznie
Wysoka skuteczność zabiegu połączona jest z krótkim okresem rekonwalescencji. Występujące przez 2 dni zaczerwienienia i drobne strupki można ukryć pod makijażem. Zastosowanie urządzenia nie wymaga podania znieczulenia miejscowego, co pozwala na przeprowadzenie zabiegu bez żmudnych przygotowań i dodatkowych czynności. Pierwszym efektem działania lasera będziemy się cieszyć po 2-3 tygodniach. Potem efekt napięcia i pogrubienia skóry będzie się jeszcze wzmacniał. Optymalna liczba zabiegów zależy od stopnia zniszczenia skóry oraz od pożądanego efektu końcowego. Zwykle zaleca się od 3 do 6 zabiegów w odstępach miesięcznych. Po zastosowaniu serii powtórzeń, dochodzi do całkowitej „wymiany" włókien kolagenowych i przebudowy skóry.
Nadesłał:
Profitcomms
|