Najważniejszy rytuał dnia, czyli oczyszczanie!


Najważniejszy rytuał dnia, czyli oczyszczanie!
2015-04-09
Każdego dnia skóra naszej twarzy ma do czynienia z różnymi zanieczyszczeniami - kurz, spaliny samochodowe, makijaż i miliony różnych bakterii, które bardzo niekorzystnie na nią wpływają.

Zrozumiałe jest zatem, że codziennie wieczorem powinnyśmy dokładnie oczyszczać ją z brudu, obumarłych komórek czy pozostałości naszego makijażu. Tutaj jednak nie wystarczy zwykłe przemycie twarzy wodą i wytarcie jej ręcznikiem - taki zabieg wcale nie oznacza, że skóra została właściwie oczyszczona. Jak zatem wykonywać ten najważniejszy rytuał dnia?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Demakijaż - zawsze!

Możemy używać najlepszych i najdroższych kremów, korzystać z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ale nie przyniosą one spektakularnych efektów, jeśli na co dzień nie będziemy pamiętały o demakijażu. A doświadczenie pokazuje, że zdarza nam się to całkiem często - w makijażu usypiamy lub częściowo ścieramy go w ciągu dnia, przez co wydaje nam się, że nie ma już potrzeby go zmywać. Błąd! Resztki pozostawionego na twarzy tuszu czy podkładu będą przyspieszać starzenie się naszej skóry i powstawanie zmarszczek. Co więcej, taka “skorupa” stanowi szczelne zamknięcie przed aktywnymi składnikami kremu na dzień lub na noc.

Właściwy demakijaż - to znaczy jaki?

Usuwanie pozostałości makijażu oraz innych zanieczyszczeń z powierzchni skóry ma być dla nas przyjemną czynnością, a nie codzienną udręką. Przecież dokładny demakijaż to podstawa pielęgnacji skóry twarzy, dzięki której może ona odpocząć i się zregenerować.

Oczy. Demakijaż najlepiej zaczynać od oczu, bo na nich najtrwalej utrzymują się resztki makijażu. Trzeba jednak pamiętać, że skóra wokół nich jest bardzo cienka i delikatna, a tym samym niezwykle wrażliwa na każdy dotyk. Dlatego oczyszczanie tej sfery warto wykonywać specjalnym preparatem do demakijażu oczu - zaznaczają eksperci laboratoriów Vichy - który nie podrażni i nie uczuli skóry, a przy tym skutecznie usunie wodoodporny makijaż. Ponadto trzeba to robić bardzo delikatnie i z wyczuciem - bez szarpania i pocierania - by nie narazić rzęs na wypadanie, a skóry na otarcia i zaczerwienienia.

Twarz. Środek do demakijażu skóry twarzy powinien być dostosowany do typu naszej cery:

Skóra sucha i wrażliwa powinna wybierać gęste i lekko tłuste preparaty w formie mleczka lub płynu, które wzmocnią ochronną barierę naskórka i nie wywołają u niej podrażnienia, uczucia ściągnięcia czy pieczenia.

Skóra mieszana i normalna może stosować do demakijażu delikatne mleczko lub płyn micelarny, który oczyści, nawilży i odświeży skórę twarzy, ale nie pozostawi jej przesuszonej lub przetłuszczonej. Cerę mieszaną warto dodatkowo przemywać tonikiem w obszarze “T” - zbierze on nadmiar sebum i zapobiegnie pojawieniu się ewentualnych zaskórników.

Skórę tłustą (skłonną często do trądziku) należy przemywać głęboko oczyszczającym żelem, który zbierze nadmiar łoju, oczyści, a także ściągnie rozszerzone pory - polecają eksperci marki Vichy. Powinien on posiadać właściwości antybakteryjne, złuszczające, a także matujące. Oczyszczanie cery tłustej warto przeprowadzać przy pomocy miękkiej szczoteczki do twarzy, która poprzez delikatny masaż, precyzyjnie usunie zanieczyszczenia z rozszerzonych porów.

Czy to znaczy, że mam zrezygnować z wody?

Odpowiednie preparaty do demakijażu i oczyszczania twarzy to jedno, ale nie powinnyśmy całkowicie rezygnować z przemywania jej wodą. Choć płyn do demakijażu czy tonik daje wspaniałe uczucie świeżości i czystości na twarzy, to nie gwarantuje dokładnego zmycia wszystkich cząsteczek brudu, znajdujących się na niej powierzchni. Dlatego po użyciu tych preparatów, rano i wieczorem, warto mimo wszystko opłukać skórę czystą wodą. W ten sposób nasza twarz, szyja i oczy będą najlepiej przygotowane na kolejne zabiegi kosmetyczne - w tym peeling, nakładanie kremu czy robienie makijażu.

Więcej informacji i pełna oferta preparatów do oczyszczania skóry twarzy dostępna na stronie:

http://www.vichy.pl/oczyszczanie-skory-twarzy/potrzeby/c134.aspx


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl