Sprawdzone sposoby na kaszel


2019-02-13
Kaszel towarzyszy nam często przy różnego rodzaju infekcjach. Niekiedy może on okazać się naprawdę uciążliwą w codziennym życiu dolegliwością. Zarówno kaszel suchy, jak i mokry, można wyleczyć sprawdzonymi, naturalnymi sposobami, które warto poznać.

Kaszel suchy czy mokry?

Rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje kaszlu – kaszel suchy oraz kaszel mokry. Często niełatwo nam jest rozpoznać, na jaki rodzaj kaszlu cierpimy. Jest to trudne zadanie szczególnie u najmłodszych dzieci. Przy kaszlu mokrym odkrztuszana jest wydzielina, w której zgromadzone są drobnoustroje. Te właśnie drobnoustroje są przyczyną naszej infekcji. Wydzielina, którą odkrztuszamy, ma najczęściej lepką i gęstą postać. Przy kaszlu suchym natomiast nie pojawia się żadna wydzielina. Cierpiąc na kaszel suchy często doznajemy charakterystycznych ataków kaszlu. Kasłanie jest wtedy gwałtowne i może powodować ból w klatce piersiowej. Niekiedy zdarza się, że kaszel suchy po kilku dniach przeradza się w kaszel mokry.

Domowe metody zwalczające kaszel

W walce z kaszlem warto zastosować sprawdzone metody, które wykorzystywały od wielu lat nasze babcie. Są to sposoby skuteczne, a przede wszystkim naturalne. Kiedy zmagamy się z kaszlem, wypróbujmy domowo wyprodukowane syropy. Jednym z nich jest syrop z cebuli. Jego przygotowanie jest dziecinnie proste. Wystarczy cukrem zasypać drobno pokrojoną cebulę i pozostawić przynajmniej na jedną noc. Następnie należy przecedzić cebulę i regularnie spożywać wytworzony syrop. Zamiast cukru możemy użyć miodu. Miód sprawdzi się również świetnie jako dodatek do ciepłej herbaty. Do tego warto dolać odrobinę soku malinowego, najlepiej własnoręcznie przygotowanego. Sok taki zawiera bardzo dużą ilość witaminy C, która wzmacnia naszą odporność. Kaszel i ból gardła pomoże nam złagodzić również ciepłe mleko z miodem, masłem i czosnkiem. Jak wiadomo, czosnek wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, dlatego jego spożywanie jest zalecane przy walce z infekcjami. Gdy cierpimy na uciążliwy kaszel, warto również zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza w mieszkaniu. Możemy w tym celu nabyć specjalistyczny nawilżacz powietrza, który bez problemu znajdziemy dzisiaj w wielu sklepach. Bardziej budżetową wersją, którą możemy wykorzystać w sezonie grzewczym, jest położenie mokrych ręczników na kaloryferach. Bądźmy jednak ostrożni, ponieważ łatwo sprawić, że powietrze w pomieszczeniu będzie zbyt wilgotne. Chcąc przynieść sobie ulgę w kaszlu, możemy zastosować również inhalacje, do których użyć najlepiej naturalnych olejków.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl