Najlepszy biustonosz dla nastolatki – czym się kierować przy wyborze?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Najlepszy biustonosz dla nastolatki – czym się kierować przy wyborze?
2018-03-30
Zakup pierwszego biustonosza dla jednej nastolatki może być sprawą krępującą, dla drugiej powodem ekscytacji. Zawsze jednak to doświadczenie może wpłynąć w dużym stopniu na pewność siebie i akceptację własnego ciała na wiele lat.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:
Warto więc podejść do tej kwestii zarówno fachowo, jak i z wrażliwością na potrzeby i samopoczucie córki, siostry czy klientki sklepu. 
 
 
Kiedy kupić pierwszy biustonosz?  
 
Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, tak jak nie ma jednego wieku rozpoczęcia dojrzewania, tępa i kolejności jego przebiegu. 
Niektóre dziewczęta będą nabierać kobiecych kształtów ledwie po wejściu w wiek nastoletni, inne dopiero w liceum, nawet jeśli wcześniej już miesiączkują. 
Zdarza się także, obecnie coraz częściej, dojrzewanie niestandardowo wczesne. 
To też kwestia budowy ciała i predyspozycji – dziewczęta z lekką nadwagą często rozwijają piersi wcześniej niż te szczupłe, są one u nich też bardziej widoczne. 
Ale z drugiej strony przy bardzo smukłej budowie wzgórki na klatce piersiowej wyróżniają się bardziej. 
Najlepsza odpowiedź na pytanie, kiedy kupić nastolatce stanik, brzmi: kiedy ma ona taką potrzebę. 
Jedną dziewczyną kierować może duma z tego, że może nosić ten atrybut kobiecości, inna będzie chciała ukryć piersi odznaczające się pod koszulką, gdyż ją krępują – każda z nich ucieszy się, gdy dostanie pierwszy biustonosz – miękki czy z lekką gąbeczką. 
 
Jaki krój biustonosza dla nastolatki?
Dopiero zaczynające się formować piersi nie potrzebują podtrzymania. 
Trudno też nadać kształt, warto jednak już wtedy kupić stanik, dla przyzwyczajenia się do niego i aby uniknąć krępujących sytuacji. 
Pierwszym prawie na pewno będzie biustonosz miękki. Inny po prostu nie jest w ogóle potrzebny. 
Szczególnie młodsze dziewczynki ucieszą się zapewne z modelu przypominającego sportowy top lub skróconą koszulkę na ramiączkach. 
Nie będzie on krępował ruchów i ułatwi przyzwyczajenie się do zmian zachodzących w ciele. 
Gdy piersi rosną już bardziej, warto zmienić na takie rozwiązanie na miękka braletkę – czyli stanik o miękkich i wysoko zabudowanych miseczkach – albo też taki o uniwersalnym kroju z lekko usztywnianymi miseczkami i delikatnymi fiszbinami. 
Dla nastolatek doskonałe są kroje bezszwowe, niewidoczne pod ubraniem. 
Ich atutem jest dodatkowo często dostępność różnych kolorów – od klasycznych po neonowe kolory, które mogą zastąpić górę bikini podczas opalania w ogrodzie czy wycieczki rowerowej w zaciszne miejsce.   
 
Biustonosz miękki tylko do uprawiania sportu
 
 
Wiele nastolatek oraz ich mam decyduje się początkowo na takie rozwiązanie: na co dzień jeszcze brak potrzeby noszenia stanika, natomiast biustonosz miękki i sportowy na zajęcia W-F czy treningi. 
Często podyktowane jest to tym, że po prostu łatwiej się bez skrępowania przebrać w szatni. 
Dodatkowo też pączkujące piersi nie są obojętne na pojawiające się już wahania hormonalne – a to oznacza często wrażliwość na dotyk oraz obciążenia. 
Taki stanik noszony do uprawiania sportu będzie więc zapobiegał nieprzyjemnym doznaniom, jakie mogą towarzyszyć uderzeniu piłką, energicznemu podnoszeniu rąk, bieganiu i skakaniu. 
Zwłaszcza chłopczyce i nastolatki, którym trudno jest oswoić się ze zmianami w wyglądzie i nowym etapem życie, mogą woleć noszenie stanika jedynie wtedy, gdy jest to konieczne.
Warto wówczas jednak wypróbować biustonosz miękki w postaci zabudowanego krótkiego topu, który można założyć pod nie do końca zapiętą kraciastą koszulę lub pod letnią sukienkę.   
 
 
Biustonosz miękki dla nastolatki – jaki kolor i materiał wybrać?
Nawet ten rodzaj stanika, dający niewielkie pole do popisu, jeśli chodzi o  kształt, można jednak swobodnie bawić się kolorami. 
Szczególnie młodsze nastolatki mogą chętnie sięgać po staniki kolorowe i wzorzyste – dostępne są w kwiaty, groszki, z motywami komiksowymi i bajkowymi, w zwierzątka, wzory itp. 
Z kolei biały lub kremowy biustonosz dla nastolatki nie będzie się odznaczał pod jasnymi i cienkimi ubraniami. 
Jeżeli chodzi o materiały, z których biustonosz miękki może  być wykonany, to wiele jest bawełnianych, często wzbogaconych o dodatek elastycznych włókien.  
Ich zaletą jest delikatność w dotyku i miękkość oraz to, że łatwo je wyprać nawet w wyższej temperaturze – co jest cenne ze względu na dużą aktywność, pierwsze poważne stresy, a jednocześnie zwiększoną potliwość przez burzę hormonów. 
Z kolei dziewczęce staniki z syntetycznych materiałów zapewniają lepsze formowanie i podtrzymanie biustu, warto więc, by były kolejnym etapem przed „dorosłymi” modelami.
Należy jednak wybierać te dobre jakościowo, które trzymają kształt i pozwalają skórze oddychać. 

Nadesłał:

Rykin

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl