Jak zwalczyć ból?


2019-02-13
Ból to jedna z najbardziej uciążliwych dolegliwości, która dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Może się pojawiać w różnych okolicach i mieć różne nasilenie. Jedno jest pewne, że każdy ból niezależnie od jego rodzaju utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Jakie są pierwsze oznaki bólu?

Zazwyczaj ból zaczyna dokuczać nagle i często jest tylko jednym z symptomów choroby. Standardowo dolegliwości bólowe ustępują po kilku dniach. Niemniej jednak ból zawsze zaburza codzienne funkcjonowanie i powoduje dyskomfort. Najczęściej Polacy skarżą się na ból kręgosłupa i stawów, a także głowy. Ważne, aby pamiętać, że nie można lekceważyć pierwszych oznak bólu, ponieważ tylko z pozoru wydają się być niegroźne i prowadzą do poważniejszych konsekwencji.  

Jakie są przyczyny powstawania bólu?

Dolegliwości bólowe mogą mieć różne podłoże. Mogą dotknąć każdego niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Zdarza się, że ból występuje po dokonaniu bardziej lub mniej inwazyjnych zabiegów, na przykład takich jak usunięcie zęba. Często powstaje również na skutek urazu, na przykład złamania, zwichnięcia, czy naciągnięcia. Ból może mieć także podłoże nerwowe, czego przykładem są na przykład nerwobóle.  

Po jakie preparaty sięgnąć w przypadku pojawienia się bólu?

W pierwszej kolejności powinniśmy sięgnąć po środki bez recepty takie jak: ibuprofen, nurofen, czy ibum. Wszystkie z nich zawierają niesteroidowy lek przeciwzapalny, którym jest ibuprofen. Kompleksowe działanie pozwala nie tylko na usunięcie gorączki, ale też stanu zapalnego. Dzięki temu możliwe jest usunięcie nieprzyjemnych dolegliwości bólowych, ale też stanu zapalnego i gorączki, która bardzo często towarzyszy infekcji. Równolegle dochodzi również do zmniejszenia innych objawów takich jak obrzęk, czy opuchlizna. Działanie preparatów przeciwbólowych utrzymuje się nawet przez kilkanaście godzin. Preparaty przeciwbólowe występują w różnej formie.  Te w formie płynnej zdecydowanie lepiej sprawdzają się w przypadku dzieci i osób starszych, ponieważ są zdecydowanie łatwiej przyswajalne i mogą być zażywane przez osoby, które mają problemy z przełykaniem.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl