Jak wygląda wizyta u dietetyka i dlaczego warto się na nią umówić?


Jak wygląda wizyta u dietetyka i dlaczego warto się na nią umówić?
2018-05-08
Wiele osób kojarzy wizyty u dietetyka wyłącznie z otyłymi osobami, które nie potrafią same schudnąć. Chociaż rzeczywiście często można spotkać w gabinetach osoby chcące pozbyć się nadprogramowych kilogramów, to jednak miejsce to przeznaczone jest dla wszystkich osób dbających o swoje zdrowie.
Przeczytaj również:
Tak naprawdę każdy z nas ma inne potrzeby, dlatego też aby je zaspokoić, konieczne jest dobranie indywidualnego planu żywieniowego. To co dla jednego jest dobre, niekoniecznie będzie odpowiednie dla drugiej osoby. Dlaczego zatem warto udać się do dietetyka i jak wygląda taka wizyta?

W trosce o Twoje zdrowie – profesjonalny gabinet dietetyczny w Luboniu

Niezależnie od tego czy wizyta u dietetyka ma służyć zmianie złych nawyków żywieniowych, opracowaniu indywidualnego systemu żywienia czy też zrzuceniu nadmiernej masy ciała, warto wiedzieć, jak mniej więcej będzie wyglądało takie spotkanie. Wiele osób zastanawia się, czy trzeba się jakoś konkretnie przygotować i zabrać ze sobą na wizytę u dietetyka. Profesjonalny dietetyk nie ocenia pacjentów, ale stara się wspólnie z nim znaleźć najlepsze rozwiązania, dzięki którym pacjent poczuje się znacznie lepiej i uda mu się odzyskać zdrowie. W gabinecie dietetycznym rozwiązywane są problemy z nieprawidłowym odżywaniem się, które sprzyjają powstawaniu chorób metabolicznych i wielu nieprzyjemnym dolegliwościom.

Na pierwsze spotkanie zaleca się zabrać ze sobą wydrukowanym i wypełniony dzienniczek żywieniowy z ostatnich paru tygodni, badania z ostatnich sześciu miesięcy, listę przyjmowanych leków i suplementów oraz swoje osobiste pytania do dietetyka spisane na kartce. Pierwszym korkiem będzie przeprowadzenie szczegółowego wywiadu żywieniowego z pacjentem, następnie dietetyk przeanalizuje dzienniczek żywieniowy pacjenta i dostarczone przez niego badania. Kolejnym etapem jest wykonanie pomiarów antropometrycznych i wspólne ustalenie strategii dietetycznej.

Powody, dla których warto udać się do dietetyka

Współpraca z dietetykiem wiąże się z wieloma korzyściami. Pacjent może dowiedzieć się, na czym polega zdrowe odżywianie oraz otrzymać wsparcie żywieniowe i motywacyjne. Znacznie łatwiej jest wytrwać w nowych postanowieniach, korzystając z pomocy dietetyka, niż działając na własną rękę. Jest to świetne rozwiązanie dla osób potrzebujących specjalistycznego sposobu odżywiania, kobiet planujących zajść w ciążę czy też karmiących, osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania czy nadwagą, sportowców, osób aktywnych fizycznie i dbających o swoje zdrowie.

Nadesłał:

alsand

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~ala, 2018-06-13 13:47:14

    Bardzo ciekawy wpis


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl