Cytryniec chiński - właściwości i zastosowanie


Cytryniec chiński - właściwości i zastosowanie
2018-01-08
Cytryniec chiński jest jednym z popularniejszych środków stosowanych w medycynie naturalnej. Posiada on wszechstronne właściwości i zastosowanie.

Serce i wątroba

Przede wszystkim tego typu naturalne suplementy diety wspierają pracę serca i układ krwionośny. Cytryniec chiński niweluje również objawy naczyniowo - sercowe związane z menopauzą. Ponadto reguluje on poziom cholesterolu we krwi i cukru. Ponadto działa on przeciwkrwotocznie, przeciwalergicznie, a także hamuje rozwój bakterii takich, jak gronkowiec złocisty, pałeczki ropy błękitnej i pałeczki duru brzusznego. Ten naturalny suplement diety wspomaga również pracę wątroby, oczyszcza ją i cały organizm ze szkodliwych toksyn.

Polecamy: cytryniec chiński tabletki 

Działanie uspokajające

Bardzo ważne jest również to, że cytryniec chiński ma działanie uspokajające i relaksujące. Dlatego też polecany jest osobom cierpiącym na depresję. Poprawia on znacznie samopoczucie, a także regularnie stosowany niweluje odczuwanie stresu i intensywność reakcji nerwowych. Przydaje się również w leczeniu bezsenności. Stosowany w późniejszych godzinach ułatwia zasypianie i eliminuje budzenie się w nocy.

Stosowanie

Cytryniec chiński najczęściej spotykany jest w formie suplementu diety. Wtedy w zależności od dawki, jaką posiada jedna tabletka, powinno się go przyjmować jeden, dwa, albo trzy razy dziennie. Jeżeli jednak ma się dostęp do świeżych owoców, to można z nich tworzyć takie przetwory, jak dżemy, soki, czy kompoty. Wtedy można je dodawać do codziennie przygotowywanych dań. Jeżeli kupi się jednak suszone owoce, to stosuje się je podobnie, jak żurawinę. Można je dodawać do różnego rodzaju deserów. Nie zmienią one znacznie ich smaku, a sprawia, że deser będzie zdrowszy. Z suszu można również przyrządzać różnego rodzaju herbaty i napary. Wtedy po uprzednim zaparzeniu powinno się spożywać jedną, albo ewentualnie dwie filiżanki dziennie. Średnio na filiżankę sypie się dwie łyżeczki suszu z cytryńca. Napar nie będzie wtedy ani za mocny, ani za słaby. Ważne jest jednak regularne go stosowanie.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sklep ekologiczny
http://www.ekoplace24.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl